קצת עלי ועל האתר

קוראים לי ליאור רסקין, אני גר בחיפה ואני המייסד של האתר הזה אז נעים מאוד!

אני בעצמי כבר חייל משוחרר, עבדתי כשנה בתחום המכירות, עשיתי בזמן השירות הצבאי שלי כשליש מהתואר במדעי המחשב וכעת אני ממשיך ללמוד אותו בטכניון ועושה כמה פרויקטים אחרים במקביל. שירתתי בצבא בחייל הים בתור חובש תא לחץ (כן,יש תפקיד כזה בצבא), והשתחררתי במאי 2018. במהלך השירות שלי בצבא(שהיה מאוד מגוון), נחשפתי לחיילים מכל מיני חיילות ותפקידים, ויצא לי לשמוע מהרבה אנשים איך הם חווים את השירות הצבאי שלהם.

חלק חוו אותו טוב, אבל חלק פחות. חלק התחרטו על כל מיני דברים שהם לא עשו מראש שהיו יכולים לשנות את השירות הצבאי שלהם במאה שמונים מעלות, וחלק התלוננו שפשוט לא ידעו מספיק לפני הגיוס שלהם. לכן, אחרי ששמעתי המון ונחשפתי להרבה סיפורים, (גם מחברים, גם ממכרים, וגם דרך קורסים ואנשים שפגשתי במהלך השירות שלי) החלטתי להקים את האתר הזה ולנסות לעזור בדרך קצת אחרת לכל המתגייסים הבאים בתור.

החלטתי לכתוב תוכן קצת יותר אותנטי שמגיע מתוך מטרה לעזור לכם ולא לשרת את האינטרסים של צה"ל. תוכן שמגיע מתוך ניסיונם של חיילים שעברו שירות צבאי מלא, ולמדו במהלכו המון.

אמנם כיום אני כבר משוחרר, אבל אני עדיין בקשר תמידי עם המון חיילים, אחים קטנים של חיילים משוחררים והמון קוראים שמבקרים באתר הזה באופן יומי ואלה מעדכנים אותי בכל מה שקשור לצבא.

אז איך האתר הזה יעזור לכם?

האתר שלי, לפני צבא נוסד בערך לפני 4 שנים, בשביל מטרה עיקרית אחת, והיא להכין אתכם, את כל מי שעתיד להתגייס לצבא בצורה הטובה ביותר. בעוד שלא חסר מידע טוב ושימושי על צה"ל בהמון אתרים אחרים, הרגשתי שחסרה התייחסות אישית יותר לכל מיני נושאים ודברים שקשורים לצבא.

הרגשתי שלי, בתור מלש"ב, הייתה חסרה התייחסות ודעה אישית ואמיתית שמגיעה מחיילים אחרים ולא מהמערכת הצבאית הגדולה. הרגשתי שאני לא בטוח בהמון דברים, שבפועל היו יכולים להיפתר בשיחה אחת פשוטה מחייל שמשרת בצבא, או בעזרת מדריך טוב שמקיף את הנושא הזה. אז אם אתם מרגישים אותו הדבר, אני מקווה שבאתר הזה תמצאו מספיק מדריכים כאלה שיעזרו גם לכם עם השאלות שלכם!

האג'נדה שלי ושל האתר הזה היא לנסות לכסות בעיות שפחות מדברים עליהן, אבל שנוגעות דווקא להרבה חיילים וכאלה שעומדים להיות חיילים. בנוסף, אני אשאף לכסות גם בעיות שפשוט אין להן התייחסות מספיק רחבה ומפורטת ברשת, ככה שיהיה לכם את כל המידע שצריך בשביל להתמודד עם אותן הבעיות על הצד הטוב ביותר.

איך אתם יכולים לעזור לאתר?

 

תפיצו את האתר הזה בפייסבוק ובכל מקום אחר

אם אהבתם את התוכן של האתר הזה והוא עזר לכם, תשתפו אותו בפייסבוק, באינסטגרם ובכל מקום אחר כדי שהוא יוכל לעזור לכמה שיותר אנשים. ככל שהוא יגיע ליותר אנשים ויעזור להם כמו שהוא עזר לכם, התוכן שלו יקודם יותר בגוגל וככה הוא יגיע לעוד קוראים. זה כמו כדור שלג!

ואם גם לכם במקרה יש אתר, או פלטפורמה אחרת שאתם פעילים בה כמו יוטיוב ואהבתם את התוכן שלי, תמיד תוכלו לקשר אלי ולהמליץ עלי לקהל שלכם.

תשתפו אותי מה היה לכם במיונים ובגיבושים בצבא

 

באתר הזה יש הרבה פוסטים על כל מיני מיונים שיש בצבא. רוב המידע, מגיע משעות ארוכות של מחקר ושיחות מול מלש"בים ואנשים אחרים בצבא. אבל, המיונים משתנים מפעם לפעם ובוודאות יש דברים שפספסתי או דברים שאפשר להוסיף.

לכן, כשאתם הולכים למיונים שקראתם עליהם אצלי, תכתבו לי בתגובות או במייל של האתר(כמו שהרוב עושים) מידע נוסף על המיונים שפספסתי או על דברים שהיו אצלכם שונים ממה שרשמתי. זה עוזר בטירוף ומשאיר את התוכן כמה שיותר מעודכן בשבילכם.

תשלחו לי רעיונות על מה עוד לכתוב במייל של האתר

אם יש לכם נושאים על הצבא שאתם לא מצליחים למצוא עליהם מידע בשום מקום, או אם יש משהו בכללי שאתם רוצים לכתוב עליו, תיידעו אותי דרך התגובות או במייל של האתר. (beforeyourarmy@gmail.com)

לא תמיד אפשר לפרט על כל הנושאים ברשת, ולא תמיד אמצא מידע, אבל בטוח שאוכל לנסות ולעזור לכם ולאנשים אחרים כמוכם שחסר להם מידע.

תשאלו שאלות ותגיבו בתגובות!


* נכון לעכשיו, בגלל עומס מאוד גבוה בתקופה האחרונה לצערי אני לא מספיק לפנות זמן למענה לתגובות שלכם וגם לשאלות שאתם שולחים במייל של האתר בפרטי. מפעם לפעם אני אענה להכל במרוכז, לטובת אנשים שבעתיד יהיו להם שאלות דומות ואני מקווה שבזמן הקרוב המצב ישתנה ואמצא את הזמן לחזור לענות לתגובות באופן תדיר.

עכשיו, לפני שתתחילו להסתער על התוכן והדברים שכתובים כאן, חשוב לי רק להגיד לכם שאתם מוזמנים לשאול שאלות כאן בתגובות על כל פוסט ומדריך שכתבתי. תשאלו כל שאלה שעולה לכם לראש בלי להתבייש!

אתם מוזמנים לבקש עצות, טיפים והכוונות, ואם יש לכם שאלות אישיות יותר, אתם יכולים גם לפנות אלי במייל של האתר: beforeyourarmy@gmail.com.

כמו שאמרתי, לי הייתה חסרה מאוד האפשרות להתייעץ עם חיילים אמיתיים ומישהו מבפנים שכבר מכיר קצת את המערכת, ולכן חשוב שתדעו שאתם יכולים להיעזר בי כאן.

אמנם אני קצת עמוס בהמון דברים ופרויקטים במקביל אז לפעמים לוקח לי זמן לענות ולמצוא את התשובה המדויקת ביותר לשאלות שלכם, אבל אני אנסה לענות על כל שאלה או בעיה שצצה לכם בצורה הכי טובה שאני יכול וכמה שיותר מהר, כמו שכבר עשיתי להרבה קוראים אחרים שפנו אלי!

כעת, כל מה שנותר לי לעשות זה לאחל לכם המון הצלחה בגיוס שלכם ובשירות הצבאי שלכם, ושתהיה לכם קריאה מהנה!