לארגן מראש כמו שצריך רשימת ציוד לגיוס שלכם לצבא זאת משימה נורא חשובה ולא פשוטה, שמשום מה לא תמיד מייחסים לה מספיק חשיבות. ואפילו שכבר בניתי כלי מיוחד שבונה בשבילכם רשימת ציוד לגיוס בהתאם למה שאתם צריכים לשירות שלכם, יש עוד כמה דברים מעבר לתכולת הרשימה שחשוב שתכירו.

על מה אני מדבר? תמשיכו לקרוא ותגלו :) 

ונתחיל:

הנה הדברים שחשוב שתדעו כשאתם רוכשים ציוד לגיוס בחנויות השונות:

 

אתם לא באמת צריכים את כל הציוד הזה

 

את רוב הציוד אתם לא באמת צריכים!

 

אחת משיטות המכירה הטובות ביותר בעולם היא למכור בעזרת פחד. כלומר לגרום לכם לחשוב שאתם חייבים לקנות משהו ממש עכשיו ברגע זה, כי אחרת אתם תתחרטו על זה, והחיים שלהם יהיו נוראיים וקשים. אז אל תיפלו בזה.

את רוב הדברים ורוב הציוד לפני הצבא שנמצא בחנויות על המדפים, אתם ממש לא חייבים לקנות כבר לפני הגיוס. כמעט בכל המקרים, חייל שמתגייס לצבא, יחזור בסוף השבוע הראשון שבו התגייס הביתה. מה שאומר שאתם ממש לא תבלו עכשיו שבועות שלמים או חודשים שלמים בבסיס ישר איך שתתגייסו, אלא רק כמה ימים בודדים. (כמובן שיש מקרים חריגים, אבל מדובר על הרוב המוחלט)

כלומר, יש לכם את כל הזמן שבעולם להשלים אחרי זה ציוד צבאי שיהיה חסר לכם. לכן במקום להקשיב למוכר שאומר לכם שאתם לא תסתדרו ולא תשרדו בלי ה"גרביים המיוחדות האלה", או בלי "הרצועה המיוחדת הזאת לנשק", קודם כל תתנו לעצמכם הזדמנות ותנסו. תנסו לעבור את השבוע הראשון בצבא בלי כל השטויות שמציעים לכם לקנות, ורק אם תחליטו שיש משהו הכרחי שבאמת חסר לכם, תקנו אותו בסוף השבוע כשתחזרו הביתה.

כמובן שדברים בסיסיים כמו בגדים, מוצרי היגיינה ועוד, אני מאוד ממליץ להביא אתכם. אבל את שאר ה"מותרות", תחליטו אחר כך אם לקנות או לא. אתם עוד תודו לי על כל הכסף שחסכתי לכם ולהורים שלכם, כי אתם תראו שאת רוב המותרות האלה אתם לא באמת צריכים.

 

הציוד שתקנו לפני הגיוס נועד רק לכמה חודשים. לא שנים.

 

שלא תחשבו בטעות שהציוד שתקנו בהתחלה ישמש אתכם גם בסוף!

אל תהיו נאיביים, ואל תקנו מראש ציוד לגיוס למשך כל תקופת השירות שלכם, כי אתם תתחרטו על זה. (למעט כמה דברים ייחודיים, כמו לדרמן טוב לצבא למשל, או שעון איכותי)

אז נכון שאתם עוברים לפרק חדש בחיים שלכם, ונכון שזה מרגיש דרמטי ומשמעותי, אבל אל תתנו למוכרים בחנויות לנצל אתכם ואת המצב הרגיש שאתם תהיו בו. הם ירצו לגרום לכם לחשוב שאתם חייבים לאגור כבר עכשיו כמה שיותר ציוד שיספיק לכל תקופת השירות שלכם, כמו דוב שאוגר אוכל לפני שנת החורף שלו כשזה בכלל לא המצב.

אתם לא נכנסים לשום שנת חורף ואתם לא באמת תצטרכו להשתמש בכל הציוד הזה כל השירות שלכם. אם אתם מיועדים להיות ג'ובניקים למשל, אז הציוד שתקנו נועד "בתכלס", לתקופה של הטירונות ואולי להכשרה. אחרי זה ברוב המקרים לא באמת יהיה לכם צורך להמשיך להשתמש ברוב הדברים שתקנו. (למעט בגדים כמובן, למרות שגם לזה תכף אתייחס)

אצל לוחמים המצב אולי קצת אחר, והם ממשיכים לשרת הרבה בשטח ולכן ימצאו שימוש גם בציוד שקנו כבר בתחילת הגיוס. אבל אפילו לוחמים יצטרכו לרענן את הציוד שלהם מידי פעם, ולקנות בגדים חדשים וציוד נוסף שימושי לשטח.

הפואנטה היא, שאין שום סיבה לקנות כבר עכשיו מצבור וכמות לא הגיונית של בגדים, ודברים אחרים איכותיים מידי. מאוד יכול להיות שבעוד שנה מעכשיו אתם תרזו, או להפך תגדלו(במסת שריר כמובן, לא שומן) ואז הבגדים שקניתם לפני הגיוס לשנתיים וחצי הקרובות כבר לא יתאימו לכם ולא תדעו מה לעשות איתם.

ובאותו אופן, חבל שתוציאו מאות שקלים על שעון מטורף שכולל מד גאות ועוד המון דברים מגניבים אחרים או על מגבת שמתייבשת מהר שעולה מאות שקלים כשאתם תשתמשו בדברים האלה רק בתקופה של הטירונות וההכשרה שנמשכות כמה חודשים (אם אתם ג'ובניקים לפחות).

אז פשוט תזכרו

תבואו בגישה שבה אתם קונים בגדים וציוד באופן כללי לתקופה של כמה חודשים, לא שנים. וכשתסיימו עם הטירונות וההכשרה, תכינו רשימה חדשה של ציוד שיהיה רלוונטי לכם בהתאם למקום והתנאים החדשים שתהיו חשופים אליהם.

 

אותו ציוד בדיוק, מחיר זול פי 3 בדיוק.

 

כן, גם אותי זה הפתיע!

ועכשיו ניגע בנקודה כואבת, ובמשהו שאני חושב שבאמת חשוב שכמה שיותר אנשים ידעו.

חלק ניכר מהציוד שכולם (ואתם) קונים לגיוס שלכם, אפשר לקנות בדיוק באותה איכות, אבל במחיר זול פי שתיים ואפילו פי שלוש. ואני לא מדבר בכלל על זה שהיום גם על הבגדים שלכם לצבא אתם כבר כמעט ולא צריכים להוציא כסף בגלל שיטת הכוכבים החדשה של הצבא, אבל גם על ציוד אחר אתם יכולים לחסוך לכם ולהורים שלכם מאות ואולי אלפי שקלים. מאות שקלים שעדיף שילכו על דברים קצת יותר פרקטיים מאשר ציוד שתשתמשו בו רק כמה חודשים. כמו על טיול כיף לפני צבא שתזכרו הרבה זמן, או אפילו על מתנה לחברה שלכם לגיוס שלה או סתם כי אתם אוהבים אותה.

אז בשביל לקרוא על זה עוד, ולגלות איך לחסוך לכם ולהורים שלכם כסף וזמן, תיכנסו לפוסט הזה, שבו פירטתי בדיוק איפה אתם צריכים לקנות את הציוד שלכם לצבא.

 

לוחמים? חכו עם נעלי הספורט החדשות!

 

אל תמהרו עם נעלי הספורט, הצבא יעזור לכם לקנות חדשות!

אז אמנם היום זה לא בדיוק סוד, והרבה כבר מכירים את העובדה שלוחמים לא צריכים לקנות נעלי ספורט חדשות לפני הגיוס. אבל משום מה אני עדיין שומע על המון חיילים שסתם מבזבזים את מיטב כספם על נעליים חדשות לגיוס על אף שקצת לאחר הגיוס הם יקבלו שובר מהצבא שמיועד לרכישת נעלי ספורט חדשות בשווי של 413 שקלים!

אין לי עוד יותר מידי מה להוסיף, אבל פשוט חבל. חבל לבזבז כל כך הרבה כסף סתם. תתגייסו עם הנעליים הישנות שלכם(ואם אין לכם אז תשאילו ממישהו), תשרדו איתן חודש, ואחרי זה תתפנקו ותקנו בעזרתו של הצבא נעליים חדשות ומפנקות שישרתו אתכם להמשך הדרך.

ובלי קשר, תדעו שבמהלך השירות הצבא נותן לכם עוד "כוכבים" כלומר עוד כסף בשביל לרענן את הציוד הצבאי שלכם, אז זה חוזר למה שדיברתי עליו קודם, אל תמהרו לרכוש ציוד לשלוש שנים, אלא תיקחו את הזמן ותקנו כל פעם קצת ציוד, לתקופות קצרות יותר. ככה לא תתקעו עם ציוד מיותר שיהיה קטן או לחילופין גדול עליכם, תבינו בדיוק איזה ציוד אתם באמת צריכים ואיזה לא, וככה תנצלו כמו שצריך את העזרה הכספית שהצבא נותן לכם לרכישת הציוד שלכם.

אם מעניין אתכם לקרוא עוד על שיטת הכוכבים וכל מה שקשור לזה, כאן תמצאו מידע רלוונטי.

 

ונסכם

כמו שאתם רואים, הפוסט הזה עוסק פחות בציוד ספציפי שאתם צריכים לקנות, אלא יותר בדברים נלווים אחרים. דברים שלדעתי לפחות, ולדעתם של עוד הרבה חיילים אחרים שעברו את אותו התהליך שאתם עומדים לעבור, באמת חשוב והכרחי לדעת. ובמיוחד עוד לפני שאתם מרכיבים את רשימת הציוד לגיוס שמתאימה לכם, ולפני שאתם בכלל רצים לחנויות לקנות את כל הציוד הזה.

אז אני מקווה שלמדתם מפה משהו חשוב שלא ידעתם, וקיבלתם קצת ערך מוסף, ומקווה שתקנו בדיוק את כל הציוד שאתם צריכים ולא מעבר.

ואם אתם חושבים שהפוסט הזה באמת חיוני לכל מי שמתכנן לקנות ציוד לגיוס שלו בזמן הקרוב, אז תשתפו אותו, או לפחות תספרו לו על הדברים שאתם חושבים שחשוב שהוא ידע. 

אתם כמובן מוזמנים כמו תמיד לשאול שאלות בתגובות ואני מאחל לכם המון הצלחה בגיוס, וקניות מהנות!