קיבלתם פרופיל 45 וכולם סיפרו לכם סיפורים מפחידים על זה שאין שום תפקיד צבאי "נורמאלי" שתוכלו לשרת בו? אז תנו לי להרגיע אתכם כבר עכשיו ולהגיד לכם שיש פשוט המון תפקידים בצבא לפרופיל 45.

ולא סתם תפקידים "פשוטים", אלא תפקידים טובים ואיכותיים שהמון אנשים חולמים ורוצים לשרת בהם. ככה שתמשיכו לקרוא את הפוסט, וגלו בדיוק על איזה תפקידים אני מדבר.

הערה קטנה לפני שנתחיל:

בצבא אפשרי לקבל פרופיל 45 בגלל מגבלה פיזית כלשהי, ואפשר לקבל פרופיל 45 "נפשי", כלומר בגלל מגבלה אחרת שהיא לא פיזית. במצב כזה, התפקידים שפתוחים בפניכם יהיו שונים ותלויים ספציפית בסוג הבעיה הנפשית שיש לכם.

אבל כשמדובר בפרופיל 45 בשל מגבלה פיזית כלשהי, לרוב כל התפקידים שאכתוב כאן יהיו פתוחים בפניכם.

בנוסף, כמובן שיש עוד תפקידים רבים אחרים לפרופיל 45 בצבא, והתפקידים שאכתוב כאן הם רק חלק ממגוון האפשרויות הרבות שיש לכם.  

תפקידים שכתבתי עליהם בעבר שמתאימים גם לבעלי פרופיל 45

כתבתי בעבר באתר על עוד כל מיני תפקידים בצבא שחלק מהם גם מתאימים לפרופיל 45. חלק מהתפקידים תוכלו למצוא בפוסט שכתבתי על תפקידים בצבא במודיעין וחלק תוכלו למצוא בפוסט שכתבתי על תפקידים בצבא לפרופיל 64, שכולל גם תפקידים שמתאימים לפרופיל 45. 

בנוסף, כתבתי גם על תפקידים לבנות בצבא שמתוכם התפקידים הבאים מתאימים גם לפרופיל 45: 

מדריכת סימולטור חייל האוויר

מדריכת סימולטור חייל הים

משקית הוראה והדרכה(הו"ד)

מאבחנת גחל"ת

תפקידים נוספים לפרופיל 45 שנדבר עליהם בפוסט הזה:

חוקר/ת מודיעין ימי

חוקר/ת מודיעין אוויר

מגן סייבר

מש"ק/ית ניווט ותחקור

מגן צופן

בונוס: תפקידים נוספים

חוקר/ת מודיעין ימי

תפקידים לפרופיל 45: חוקרת מודיעין ימי

מדובר בתפקיד חשוב וחיוני מאוד בחייל הים שעוזר לבנות ולהבין את תמונת המצב שבים בצורה הטובה ביותר בשביל לדעת איך לפעול ולהגיב למצבים השונים שנוצרים בגזרות השונות בים.

במהלך התפקיד תקבלו כל הזמן תמונות מצב עדכניות מהגזרות השונות שבים, תסיקו מהתמונות הללו נתונים ומידע, תעדכנו במצב את הגורמים הרלוונטיים שיהיו מדרגים גבוהים ואף תעזרו ותשפיעו על יזום פעילות מבצעית בים.

ומה בתכלס?

תכלס, מדובר בתפקיד מעניין מאוד שנחשב לא רע בכלל ומשמעותי מאוד. חייל הים הוא חייל קטן ומשפחתי, לכן לרוב ייתנו לכן לקחת חלק מהותי בדברים רציניים, מה שיגרום לכן להרגיש משמעותיות בתפקיד הזה ולהרגיש שאתן לוקחות חלק במשהו חשוב.

בנוסף, תחשפו למידע מאוד רגיש ומסווג, תהיו מעודכנות בהמון דברים ומבצעים שונים ומסווגים שקוראים בגזרה הימית, ככה שהסיווג הבטחוני שתעברו יהיה ברמה גבוהה.

כמו כן, חשוב שתדעו כי לעיתים העבודה תהיה מרובה, עמוסה וכוללת הרבה לחץ לכן תבואו מוכנות לעבוד קשה ולתת מעצמכן למדינה.

אם תתקבלו לתפקיד, תתחילו מטירונות 02 בסיסית ולאחריה בהכשרה אינטנסיבית שאורכה כשלושה חודשים בבה"ד בחיפה. ההכשרה עמוסה, וכוללת הרבה חומר אבל בסופו של דבר תלמדו הרבה דברים מעניינים.

לאחר הקורס, תשובצו באחד הבסיסים בחייל הים או לבסיס הקריה. אם תשובצו בקריה היציאות שלכן יהיו יומיות, ואם תשובצו בבסיס אחר של חיל הים, היציאות יהיו לרוב חמשושים עם שבתות לעיתים.

דרישות:

פרופיל 25 ומעלה. בנוסף, אצל בנים הפרופיל צריך להיות 64 ומטה. ועל בנות שרוצות לשרת בתפקיד להתחייב לשרת 32 חודשי שירות כמו בנים.

ציוני יום המאה: עיבוד מידע 4 ומעלה, ניהול וארגון 3 ומעלה והשקעה והתמדה 3 ומעלה.

בנוסף, על כל מי שרוצה לשרת בתפקיד, יש לעבור את המיונים אליו בהצלחה. אם תרצו לדעת מה מצפה לכם במיונים, תוכלו לקרוא עליהם כאן.

חוקר/ת מודיעין אוויר

תפקידים לפרופיל 45: חוקרת מודיעין אוויר

תפקיד חשוב וחיוני מאוד בחייל האוויר, שבמסגרתו תקבלו תמונות וידיעות מודיעיניות מגורמים כאלה ואחרים שעליכם יהיה לנתחם כדי לבנות תמונת מצב שתעזור להבין את האויב בצורה הטובה ביותר.

התפקיד כולל גם עבודה מול הרבה גורמים בכירים בצבא, כולל גם לעיתים עזרה בתכנון פעילויות מבצעיות שונות, ליווי חלק ניכר מהפעילויות הללו, קשר עם יחידות האיסוף השונות ועוד.

ומה בתכלס?

תכלס, לא ניתן כמובן לפרט יותר מידי שכן מדובר בתפקיד בעל סיווג גבוה. אבל, מדובר בתפקיד טוב ומשמעותי מאוד, שיש בו לא מעט עבודה והרבה אחריות מצד החיילים.

לרוב, תשרתו בקריה, כלומר תעשו יומיות, על אף שלעיתים משובצים ביחידות אחרות ואז היציאות משתנות. בנוסף, השעות שבהם תצאו עלולות להשתנות כתלות במה שקורה בפועל בגזרות השונות באותו הרגע ובמצבים ביטחוניים מסוימים תמצאו את עצמכם עושים משמרות עם חיילים אחרים בתפקיד מסביב לשעון.

אם תתקבלו לתפקיד, תעברו טירונות 02 ולאחריה הכשרה שאורכה כ-7 שבועות. במהלך ההכשרה, תלמדו בהתחלה באופן כללי על חייל האוויר ועל הגזרות השונות ולאחר מכן תתחילו להיבחן ולהעמיק את הלימודים שלכם. כאן תוכלו לקרוא עוד פרטים על התפקיד.

השעות ואופי השירות גם תלוי כמובן לאן בדיוק תשובצו. יש מקומות שבהם הדגש הוא יותר על מחקר, ויש מקומות שבהם הוא יותר על ניהול מבצעים. בנוסף, ניתן ליפול מהקורס למקומות "פחות נחשבים" (שעדיין טובים). לכן חשוב להשקיע בקורס כדי להגיע למקומות שיעניינו אתכם כמה שיותר. כי בסופו של דבר, יחליטו איפה לשבץ אתכם לפי איך שיתרשמו ממכם בקורס.

דרישות:

פרופיל 25 ומעלה ולבנים 64 ומטה. דפ"ר 60 ומעלה.

ציוני יום המאה: ניהול ואירגון 3 ומעלה, ניתוח מידע 4 ומעלה והשקעה והתמדה 3 ומעלה.

בנוסף, עליכם לעבור בהצלחה את המיונים לתפקיד, שכוללים מבחנים ממוחשבים שונים שבוחנים אתכם במקביל לכמה יחידות שונות בחייל האוויר. אם מעניין אתכם לקרוא עוד על המיונים לתפקיד ולתפקידים אחרים בחייל האוויר, כתבתי על זה כאן בפירוט. 

מגן סייבר

מגן סייבר- בואו לקחת חלק בהגנה על המערכות של צה"ל

בניגוד לפעם, בתקופה שלנו היום העבודה בחזית הסייבר והמחשבים בכלל חשובה לא פחות מאשר עבודה בכל שאר החזיתות השונות של הצבא. וכמו שהצבא דואג להגנה מתמדת על היבשה, הים והאוויר, כך עליו גם לדאוג על הגנה מתמדת בחזית הסייבר.

כאן בדיוק נכנסים לתמונה מגני הסייבר, שמהווים את קו ההגנה על כל מיני מערכות צבאיות שונות ומסווגות ודואגים שאלו ימשיכו לתפקד כל הזמן ובנוסף דואגים למנוע זליגה של מידע חיוני ומסווג למקומות שאליהם הוא לא אמור להגיע. עיקר העבודה הוא זיהוי וגילוי של אנומליות ברשתות של הצבא, תגובה לאירועי סייבר כאלה ואחרים, חקירה ומניעה של כל מיני אירועים ברשתות צה"ל ועוד.

 ומה בתכלס?

תפקיד מעניין ואיכותי בסך הכול שלומדים בו הרבה וניתן גם להפיק ממנו כלים לאזרחות. לרוב תשרתו ביומיות, אבל לעיתים משובצים גם בבסיסים סגורים. השירות אינטנסיבי ומעניין מאוד, גם בגלל אופי התפקיד וגם כי תהיו בחברת אנשים איכותיים כמוכם.

אם תתקבלו, תתחילו מטירונות 02 בסיסית, ותמשיכו לקורס שאורכו כ-4 חודשים במתכונת של קורס קדם צבאי. בקורס תלמדו כל מיני תחומים, כמו מערכות הפעלה, תקשורת, פיתוח, הצפנה, חומרת מחשב ועוד.

לאחר הקורס תשובצו באחד מהאגפים או הזרועות השונות בצבא, כמו אגף התקשוב וההכנה בסייבר, אגף המודיעין, חיל האויר, חיל הים ועוד.

כמו שכבר אמרתי, השירות עצמו אינטנסיבי, אבל מעניין ומלמד מאוד. בנוסף, יש הרבה חיילים שמתחילים את לימודי התואר הראשון שלהם בזמן השירות, וככה משתחררים עם חלק מהתואר וגם עם ניסיון מעשי על הדרך שהם קיבלו מהצבא.

דרישות:

פרופיל 25 ומעלה, דפ"ר 70 ומעלה. בנוסף, לבנים עם פרופיל 72 ומעלה התפקיד פתוח רק למי שלמד בבית הספר 10 יחידות לימוד של מדעי המחשב או למי שיש לו רקע אקדמאי. מעבר לזה, בנות נדרשות לשירות זהה לבנים, כלומר 32 חודשים. ובנוסף, התפקיד דורש קבע של שנתיים.

וחוץ מכל אלה עליכם יהיה לעבור בהצלחה את כל המיונים ליחידה, שכדי להגיע אליהם תצטרכו לדרג את אשכול מקצועות המחשב במקום הראשון בשאלון ההעדפות.

אם מעניין אתכם עוד מידע על המיונים ואיך בדיוק לקבל אותם, כתבתי על זה פוסט מפורט כאן. 

מש"ק/ית ניווט ותחקור

כאן תקחו חלק מהטיסות בחייל האוויר

תפקיד בחייל האוויר שמסגרתו תעשו עבודה מודיעינית בתחומי המודיעין, התחקיר והניווט האווירי. עיקר התפקיד יהיה הפקת מפות ניווט, הכנת תיקי טיסה הכוללים תצלומי אוויר ותכנון של דברים נוספים כמו למשל נקודות נחיתה למסוקים בזמן אמת.

ומה בתכלס?

אם תתקבלו, תתחילו מטירונות 02 ומיד לאחר מכן תמשיכו להכשרה שאורכה כחודש וחצי. הכשרה מעניינת בסך הכול, שבמהלכה תלמדו כל מיני דברים מסווגים שקשורים למודיעין.

לאחר מכן, תשובצו לטייסת כלשהי בזרוע האוויר, ותתחילו בשירות הסדיר. התנאים תלויים במקום שאליו תשובצו, אבל בסך הכול בכל מקום התנאים הם בסדר. בנוסף, אופי התפקיד משתנה ממקום למקום, אבל באופן כללי התפקיד בעל אופי מבצעי שמשלב בתוכו גם הרבה מודיעין.

כמו שכבר אמרתי, עיקר העבודה יהיה שתקבלו תוכניות טיסה מגורמים מבצעיים כאלה ואחרים, ומהם תפיקו מפות ניווט, תיקי טיסה שיהיו בהם גם תצלומי אוויר, תזינו גם נתוני טיסה שונים למחשב המטוס ועוד.  

השירות כולל היחשפות להמון דברים מסווגים ומעניינים, ואנשים ששירתו בתפקיד הרגישו מאוד מעורבים בדברים והרגישו שהתפקיד שלהם היה חשוב.

דרישות:

פרופיל 25 ומעלה, ולבנים 64 ומטה, דפ"ר 50 ומעלה.

ציונים ביום המא"ה: הדרכה 2 ומעלה, עיבוד מידע 3 ומעלה, ניהול וארגון 2 ומעלה, קשב מתמשך 3 ומעלה.

בנוסף יש לעבור בהצלחה את המיונים הממוחשבים בירפ"א לתפקידים השונים שיש בחייל האוויר. אם מעניין אתכם לקרוא עוד על המיונים האלה, הנה פוסט מפורט שכתבתי. 

מגן צופן

תפקידים לפרופיל 45: מגן צופן

מי שישרת בתפקיד יהיה אחראי על הגנה של הרשתות של צה"ל ותפעול מערכות הצפנה במטרה להגן על מידע מסווג ברדיו וברשתות נתונים.

בפועל מי שישרת בתפקיד יתפעל וישמור על כל מיני מכשירים ואמצעים אחרים מסווגים, וייתן מענה ופתרון לכל מיני בעיות שיש למערכות שליטה ובקרה צבאיות.

ומה בתכלס?

תכלס, לא מדובר בתפקיד מדהים, אבל גם לא בתפקיד גרוע. ממה שהבנתי בפועל, התפקיד לא מטורף ומעניין בטירוף כמו תפקידים אחרים בחייל התקשוב, אבל זה עדיין תפקיד הכרחי וחשוב שתחשפו בו גם למעט מידע מסווג.

בפועל תהיו טכנאים ואפסנאים של ציוד של כל מיני מכשירי קשר צבאיים. התנאים עצמם בסדיר גם יהיו לא רעים. השיבוץ יהיה ברחבי הבסיסים השונים בצה"ל, וההכשרה תהיה כשישה שבועות.

בקיצור, התפקיד נשמע מפוצץ, אבל הוא לא מטורף בכלל. מצד שני, הוא גם לא רע, ועדיין עדיף להרבה אנשים על פני תפקידים אחרים.

דרישות:

פרופיל 45 ומעלה, מעבר תחקיר בטחוני 4.

ציונים ביום המא"ה: שדה 3 ומעלה, הפעלה טכנית 3 ומעלה, עיבוד מידע 2 ומעלה.

 

בונוס: תפקידים נוספים

כמו שאתם רואים, יש בצבא אינספור תפקידים איכותיים שמתאימים גם לפרופיל 45. לכן כל מה שאתם צריכים לעשות, זה לחפש מספיק ולמצוא את התפקיד שהכי יתאים בשבילכם. 

ולפני שנסיים את הפוסט הזה, הנה עוד כמה תפקידים מעניינים לפרופיל 45 שלא כתבתי עליהם באתר אבל שתוכלו לקרוא עליהם ולנסות למצוא מידע עליהם במקומות אחרים:

אם יש לכם עוד שאלות לגבי תפקידים שונים נוספים או לגבי תפקידים אחרים שכתבתי עליהם, אתם מוזמנים לשאול אותן בתגובות.

אני מאחל לכם הצלחה רבה בהמשך השירות והחיים בכלל ומקווה שנהנתם מהקריאה!