אין דבר נורא יותר מאשר הדילמה הקשה האם לעשות פסיכומטרי לפני צבא או אחרי צבא. כל אחד אומר משהו אחר, ומנסה לשכנע אתכם לפעול בדרך שלו. אבא אומר שחייבים לעשות עכשיו, אימא אומרת שאפשר לחכות ושכל דבר בזמנו, ואתם נשארים עם השאלה האם ללמוד לפסיכומטרי עכשיו לפני הצבא או אחר כך, בעתיד הרחוק.

אז את ההחלטה הזאת האם לעשות פסיכומטרי לפני או אחרי הצבא, אני לא יכול להחליט בשבילכם. אבל אני בהחלט יכול להניח את כל הקלפים על השולחן ולהסביר לכם אחת ולתמיד בצורה הכי מפורטת שיש את כל היתרונות והחסרונות שכרוכים בלעשות פסיכומטרי עכשיו לפני הצבא, או בעתיד, אחרי הצבא. בנוסף ננסה ביחד לראות האם אתם ספציפית מתאימים לעשות פסיכומטרי לפני צבא והאם זה יושב עליכם בכלל.אבל לפני שאסביר את כל היתרונות והחסרונות שיש בעשיית פסיכומטרי לפני הצבא, חשוב שקודם כל תבינו האם אתם בכלל רוצים וצריכים לעשות פסיכומטרי באופן כללי:

 

מה זה פסיכומטרי והאם כולם חייבים לעשות אותו

 

אל תדאגו, הפסיכומטרי לא כזה מפחיד.

טוב אז מה זה פסיכומטרי אני מקווה מאוד שכולכם יודעים, כי אחרת לא הייתם פה(ואם אתם לא יודעים, אז חפשו בגוגל דחוף).

אבל האם בכלל חייבים לעשות פסיכומטרי? אז התשובה היא לא. חד משמעית לא.

נתחיל מזה, שהיום יש עוד דרכים להצליח בחיים חוץ מלימודים אקדמאיים(שלשמם עושים פסיכומטרי), כמו מכל מיני קורסים מקצועיים ספציפיים שנותנים לכם מקצוע ושלא דורשים פסיכומטרי, לפתוח עסק עצמאי, ולימודים באוניברסיטה הפתוחה, איפה שלא צריך פסיכומטרי ואיפה שאפשר לעשות אפיק מעבר.

אבל מצד שני, פסיכומטרי יפתח לכם המון דלתות, להמון מקצועות שונים שבהם אי אפשר להצליח או בכלל ללמוד אותם בלי פסיכומטרי, כמו רפואה למשל. כמובן שגם בלי קשר, תואר ראשון זה משהו חיוני שברוב המוחלט של המקרים יעזור לכם להתקדם קדימה בחיים, ובטוח שלא יזיק לכם. ולכן אם אתם לא רוצים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה אלא במוסד אחר, ואתם כן מרגישים שאתם צריכים תואר ראשון, אז אתם חייבים פסיכומטרי.

אז החלטתם שאתם צריכים לעשות פסיכומטרי? מעולה.

עכשיו נשאר רק להחליט האם זה משהו שתעשו עכשיו, לפני הצבא, או אחר כך:

 

פסיכומטרי לפני צבא: למה לא כדאי

 

יש יותר סיבות נגד ממה שאתם חושבים.

אז נתחיל דווקא בכל הסיבות שבגללן לא כדאי לעשות פסיכומטרי לפני הצבא. ובהמשך הפוסט נבין האם הסיבות האלה צריכות להדאיג אתכם ספציפית.

 

זה חתיכת עונש

 

הרגע סיימתם 12 שנות לימוד והמחשבה על זה שתצטרכו לבזבז את החופש הגדול האחרון שלכם בתור אזרחים חופשיים על פסיכומטרי מעבירה בי קצת צמרמורת. במקום לחגוג כמו שצריך עם החברים, אתם תענישו את עצמכם ותעבירו את החופש שלכם בימים שלמים של חרישה ולמידה בקורס מעיק ומול מבחני סימולציה שלא נגמרים.

זה החופש הגדול האחרון שלכם, ובאמת ההזדמנות האחרונה שלכם לנקות קצת את הראש לפני הצבא ולבוא לשם עם כוחות מחודשים אחרי בית הספר. אז אם אתם הולכים על פסיכומטרי לפני צבא, תזכרו את זה שאתם מקריבים המון ושיהיה לא קל בכלל לראות את כל החברים שלכם יוצאים ומבלים כל יום בזמן שאתם תקועים בבית וחורשים.

 

הימור: ומה אם לא תצליחו?

 

באופן כללי פסיכומטרי לפני צבא נשמע טוב ויפה, אבל חשבתם על העובדה שאולי לא תצליחו במועד הראשון או השני שתעשו ומה יקרה בעקבות זה?

כי אם אתם לא מתגייסים במרץ או אחרי, לא יהיה לכם זמן ליותר משני מועדים לפני הגיוס, מה שאומר בעיקרון שאם לא תצליחו להגיע לציון שאתם מייחלים להגיע אליו, אז נדפקתם.

אתם תצטרכו להתגייס ולחכות לפחות שנה או שנתיים(אם לא תהיו ביומיות ואתם בנים אז יותר) עד שיהיה לכם זמן בכלל לגשת שוב לפסיכומטרי, ועד אז כל ההשקעה והשעות שהקרבתם בתור מלש"בים בחופש הגדול האחרון שלכם ילכו לפח. כי אחרי שנתיים שלא תיגעו בחומר הזה, סביר להניח ששוב פעם תצטרכו לשלם אלפי שקלים על קורס, וכמובן ששוב תצטרכו ללמוד מחדש את כל החומר מאפס ולהשקיע בו המון שעות.

בקיצור, במצב בו לא תצליחו, מה שכמובן אני מאוד לא מאחל שיקרה לכם, אתם תפסידו מכל הכיוונים. גם תוותרו על החופש שלכם לפני הצבא, וגם תצטרכו לחזור על הפסיכומטרי אחרי הצבא, כשאתם כבר  לא זוכרים כלום ממה שלמדתם.

 

יש שמועות שהקורסים פחות טובים

 

זה אמנם ממש לא משהו וודאי, אבל זה כן משהו שאני רוצה שלפחות תבדקו. יש שמועה, שהמון קורסים בפסיכומטרי שנותנים לפני הצבא הם קורסים פחות איכותיים וברמה נמוכה יותר מקורסים אחרים. לרוב הקורסים הללו גם יהיו זולים יותר במחיר.

ולכן, אלה שאומרים שפסיכומטרי לפני הצבא יכול להיות זול יותר אולי צודקים, אבל יש סבירות כזו או אחרת שגם איכות הקורס תהיה נמוכה יותר. אז גם אם תחליטו לעשות פסיכומטרי לפני הצבא, תבדקו טוב טוב לאיזה קורס אתם הולכים ומה הביקורות עליו. כי מאוד יכול להיות שעדיף לשלם קצת יותר כסף על קורס איכותי יותר עם שם טוב יותר.

 

אולי הפסיכומטרי יתבטל?

 

אמנם הסבירות שדבר כזה יקרה היא מאוד לא גבוהה, אבל כבר היו דיבורים וניסיונות בעבר לעשות רפורמות ולשנות כל מיני דברים בפסיכומטרי ואפילו לבטל אותו לגמרי. לכן זה גם משהו שהייתי לוקח בחשבון, כי חבל אם אחרי שלוש שנים תגלו פתאום שהפסיכומטרי כבר לא רלוונטי ואתם סתם השקעתם בזה זמן וכסף.

 

אין זמן לחסוך כסף

 

למי שמגיע ממשפחה טובה, או למי שכבר הספיק לחסוך כסף, החיסרון הזה לא באמת רלוונטי. אבל למי שרוצה להתגייס עם קצת כסף בחשבון לפני הגיוס, או למי שבאמת צריך כסף בגלל מצב כלכלי כזה או אחר, זה משהו שצריך לשקול ברצינות.

לא רק שהקורסים לפסיכומטרי עולים לא מעט ככה שיתבזבז לכם על זה סכום כסף נכבד, אלא שאתם גם תצטרכו להשקיע את רוב הזמן שלכם בלמידה למבחן ככה שלא יהיה לכם מתי לעבוד ולחסוך כסף לפני הצבא. תזכרו שהמשכורות בצבא ממש לא גבוהות, ולכן אם חשוב לכם להתגייס עם כסף לפני הצבא, זה גם שיקול שכדאי לקחת.

 

אין לכם מטרה מוגדרת

 

זאת בעיה שאולי לא תהיה רלוונטית לכולכם, אבל אני בטוח שחלק מאוד גדול ממי שקורא את הפוסט הזה עדיין לא סגור מה בכלל הוא רוצה ללמוד. וגם אם כן, הוא לא סגור איפה הוא רוצה ללמוד את זה ולכן הוא לא יודע מה ציון הפסיכומטרי שהוא צריך לקבל. ושלא לדבר על זה שעד שלא תסיימו את כל הבגרויות, אז אין בכלל דרך לדעת לאיזה ציון אתם צריכים לכוון. 

ואמנם זה לא באמת כזה נורא, ואפשר פשוט לכוון לציון כמה שיותר גבוה, אבל הרבה יותר טוב וקל ללמוד למבחן מהסוג הזה כשיש לכם בראש מטרה, וציון שאתם מכוונים אליו.

 

כנראה שאתם לא מספיק מכווני מטרה

 

אני כמובן לא רוצה לזלזל באף אחד שקורא את הפוסט הזה, אבל כן חשוב לי שתדעו שבגיל שלכם, אתם כנראה עדיין לא באמת מאופסים על החיים שלכם ולא באמת יודעים מה אתם רוצים. אתם עוד לא בשלב שיש לכם שאיפה לקריירה(לפחות רובכם לא) ואתם עוד לא נמצאים באותה רמת רצינות ובגרות של אדם בוגר שסיים צבא.

מה שאומר, שיש סיכוי מאוד גבוה שלא תיקחו את מבחן הפסיכומטרי מספיק ברצינות, ולא תשקיעו בו באותה רמה ובאותה הרצינות כמו שהייתם משקיעים בו אחרי הצבא. ושוב, כמובן שזה לא נוגע לכל מי שקורא את הפוסט הזה, ויש מספיק אנשים רציניים ומכווני מטרה כבר בגילאים צעירים, אבל רובכם בכל זאת תתבגרו, ותהפכו ליותר רציניים ומכווני מטרה עם הגיל.

 

עומס כבד בשילוב עם הלימודים

 

אמנם זה ברור, אבל עדיין אציין את זה. כל מי שמתכוון לעשות פסיכומטרי ולשלב אותו ביחד עם לימודים בזמן בית הספר, עומד לעבור את אחת התקופות היותר עמוסות בחיים שלו, וזה הולך להיות לא קל בכלל.

לשלב ביחד למידה לבגרויות עם למידה לפסיכומטרי זה מאתגר מאוד, וברור כי אתם לא תוכלו להשקיע מאה אחוזים בלמידה לפסיכומטרי. זה כמובן לא אומר שלא תצליחו במבחן, אבל זה כן אומר שיש סיכוי גבוה שאם הייתם ניגשים לפסיכומטרי לא בזמן הלימודים בבית הספר, אז כנראה הייתם מוציאים ציון יותר גבוה. לכן תחשבו טוב לפני שאתם הולכים על משהו כזה.

 

פסיכומטרי לפני צבא: למה כדאי

 

טוב אז אחרי שקטלנו מכל בחינה אפשרית את הרעיון של פסיכומטרי לפני הצבא, בואו נדבר דווקא על כמה סיבות טובות למה כן כדאי לעשות את הפסיכומטרי דווקא לפני צבא.

 

החומר טרי בראש

 

הסיבה הראשונה והמהותית ביותר שבגללה באמת כדאי לגשת לפסיכומטרי לפני הצבא, היא שחצי מהחומר לבחינה בעיקרון אתם כבר יודעים.

כל מה שקשור למתמטיקה(חזקות, חישובים פשוטים ובעיות מילוליות) אתם כבר יודעים מבית הספר. גם האנגלית שלכם כנראה תהיה יותר משופשפת עכשיו מאשר אחרי הצבא(אלא אם תעבדו עליה בזמן הצבא). אבל אם תיגשו אחרי הצבא, תצטרכו להיזכר מחדש בכל המתמטיקה הזאת כי תאמינו לי שאחרי שנתיים שוכחים הכול.

כמובן שזה לא מה שמונע מאנשים להצליח בפסיכומטרי, אבל כן, זה הרבה יותר מבאס להתעסק שוב במתמטיקה פשוטה אחרי כמעט שלוש שנים שבהם לא נגעתם בזה ושכחתם מה זה מספרים.

 

אחרי צבא שוכחים איך ללמוד

 

הסיבה הזו דומה קצת לסיבה הראשונה, אבל לא לגמרי. בעוד שקודם דיברתי על זה שאחרי הצבא אתם לא תזכרו בכלל את החומר שיהיה בפסיכומטרי, בעיה נוספת היא שאחרי הצבא אתם לא תזכרו בכלל איך לומדים.

עכשיו אתם רגילים למסגרת של לימודים, אז זה נראה ברור מאליו. אתם רגילים לשבת על התחת ולפתור תרגילים למבחן, והמוח שלכם מיומן כבר 12 שנים בקליטת מידע חדש בבית הספר והפנמה שלו. אבל בצבא, אחרי החצי שנה או השנה הראשונה, לרוב פשוט תיכנסו לשגרה ותתעסקו בתפקיד שלכם, בלי ללמוד יותר מידי מידע חדש.

לכן, להתחיל קורס פסיכומטרי דווקא אחרי צבא יכול להכניס אתכם לשוק לא קטן, וההסתגלות לכזאת למידה אינטנסיבית בכזה זמן קצר יכולה להיות לא פשוטה בכלל.

 

המוח צעיר וחד

 

זה לא סוד שבגיל הזה לפני הצבא המוח הוא בשיא שלו, והוא חד, חד מאוד. וזה לא שבגיל 21 או 22 יש הבדל עצום, אבל כן, הרבה אנשים יעידו שכשהם היו צעירים היה להם יותר קל ללמוד. למשל, המון עתודאים שאני מכיר מרגישים שיש להם פור על אנשים שהיו גדולים מהם בתואר, בגלל שהם צעירים יותר ולכן הם התמודדו טוב יותר עם קליטת כמויות גדולות של מידע ולמידה שלו.

 

אחרי הצבא אין כוח והראש במקום אחר

 

זה לא סוד שהצבא זאת תקופה אינטנסיבית מאוד שכנראה תשנה אתכם מקצה לקצה. וזה לא סוד שאחרי הצבא לאף אחד אין כוח לחשוב אפילו לכיוון של פסיכומטרי ולימודים וכולם רוצים רק לחסוך כמה שיותר כסף ולברוח לטיול שלהם בחו"ל.

שלא לדבר על זה שהרבה בכלל מחליטים בזמן הצבא שהם לא בטוחים אם הם רוצים ללמוד, והרבה אחרים פשוט לא מוכנים או רוצים לעשות פסיכומטרי ישר אחרי הצבא וסתם מושכים את זה.

לכן, זאת סיבה באמת טובה לעשות פסיכומטרי כבר לפני הצבא אם זה מתאפשר. ככה תסיימו עם זה אחת ולתמיד, וככה אחרי הצבא תוכלו להתעסק בדברים אחרים שיעניינו אתכם בראש שקט ובלי שההורים יציקו לכם.

 

אפשר לרוץ ללמוד ישר

 

אם תהיו מאלה שאחרי השירות הצבאי יחליטו שהם חייבים להתחיל ללמוד ישר כמה שיותר מהר, הדלת הזאת תהיה פתוחה בפניכם אם תצליחו להוציא ציון טוב בפסיכומטרי לפני הצבא. אתם תחסכו לעצמכם ככה לפחות חצי שנה של הכנה והיזכרות בחומר לפסיכומטרי אחרי הצבא.

 

יש מבצעים טובים לפני הצבא(אבל צריך להיזהר)

 

כבר דיברתי על העובדה הזאת דווקא כחיסרון מקודם, אבל עכשיו נראה בה דווקא צד חיובי. אם תיגשו לפסיכומטרי לפי הצבא, יש סיכוי טוב שתוכלו למצוא קורס טוב ואיכותי במחיר זול יותר משמעותית מזה שתמצאו אחרי הצבא. הבעיה היא כמובן שיש הרבה קורסים לא איכותיים שנמכרים במחיר פחות טוב, ולכן צריך פשוט לחפש היטב ולחשוב טוב לאיזה קורס אתם נרשמים. אבל בהחלט אפשר לחסוך סכום כסף נכבד על קורס פסיכומטרי לפני הצבא אם מחפשים מספיק טוב.

 

האם לכם מתאים לעשות פסיכומטרי לפני צבא

 

האם אתם מתאימים לפסיכומטרי לפני צבא?

עכשיו הגענו לחלק המעניין באמת. כי אפילו אחרי שסקרנו את כל היתרונות והחסרונות האפשריים בערך שיש בעשיית פסיכומטרי לפני הצבא, אני בטוח שיש עדיין הרבה אנשים מבולבלים שלא בטוחים מה להחליט, והאם כדאי להם לעשות פסיכומטרי עכשיו, או אחרי הצבא.

אז יש לי כמה דרכים לעזור לכם להחליט:

יש לכם מטרה ומקצוע ברורים שאתם רוצים?

 

לדעתי, זה הפקטור המשמעותי ביותר שאתם צריכים לחשוב עליו אם אתם לא בטוחים האם מתאים לכם לעשות פסיכומטרי לפני הצבא. כי אם אתם יודעים בוודאות שאתם רוצים להיות רופאים למשל, אז ברור שאתם חייבים לעשות פסיכומטרי, וברור שכנראה אתם מאוד מכווני מטרה ואתם יודעים את טווח הציונים שאתם צריכים לקבל. ככה הסיכויים שלכם להצליח יהיו הרבה יותר גבוהים, ובמצב כזה כדאי לשקול בחיוב לעשות פסיכומטרי לפני הצבא.

בנוסף, אם אתם רוצים או שוקלים להיכנס לעתודה, אז ברור כי אתם צריכים חייבים לעשות פסיכומטרי בזמן הבית הספר על מנת להתקבל.

 

אתם מכירים את עצמכם, אתם ממושמעים ורציניים?

 

אין אף אדם שמכיר אתכם יותר טוב מאשר אתם עצמכם. אז תהיו כנים עם עצמכם, ותחשבו. האם אתם ממושמעים ומסוגלים להקדיש כמות עצומה של שעות כדי להצליח? האם אתם רציניים מספיק וחדורי מטרה לסיים עם הפסיכומטרי עכשיו? או שאתם סתם מתלבטים אם לגשת כדי להוריד קצת לחץ אחרי הצבא?

תשאלו את עצמכם את כל השאלות האלה, ותחשבו האם אתם הולכים מהסיבות הנכונות והאם באמת תצליחו להשקיע כמו שצריך בפסיכומטרי עכשיו.  

 

תעשו מבחן לדוגמא ותראו איפה אתם עומדים

 

עדיין לא מצליחים להחליט? אז כדאי שתעשו מבחן סימולציה כדי לראות איפה אתם עומדים. פשוט תחפשו באינטרנט משהו כמו "מבחן פסיכומטרי לדוגמא", תעשו מבחן אחד או שניים מאלה שיצאו לכם שם, ותראו כמה אתם מקבלים.

זה יעזור לכם להבין איפה אתם עומדים, ויעזור לכם להבין כמה קשה תצטרכו לעבוד בשביל להצליח במבחן ולהגיע לתוצאה שאתם רוצים.

 

איך להצליח בפסיכומטרי לפני צבא בזמן התיכון

 

זה לא סוד שאחוזי ההצלחה של מי שעושה פסיכומטרי בזמן התיכון ובכללי לפני הצבא נמוכים יותר. אבל אני חושב שעם הגישה הנכונה, וההכנה הנכונה אפשר להצליח יפה מאוד בפסיכומטרי גם בזמן התיכון. לכן אחלוק אתכם כאן כמה טיפים שאספתי מאנשים שאני מכיר שהצליחו להוציא מעל 700 בפסיכומטרי בתיכון:

תלמדו לחלק נכון את לוח הזמנים שלכם ולהתמיד

 

זה כנראה הטיפ שקיבלתי מהכי הרבה אנשים כששאלתי אותם איך הם הצליחו להוציא ציון גבוה בפסיכומטרי בזמן התיכון. כולם אמרו לי בלי יוצא מן הכלל, שהכי חשוב זה לדעת לחלק את לוח הזמנים שלכם נכון, ככה שתקדישו מספיק זמן ללמידה לפסיכומטרי(לפחות 3-4 שעות טובות ביום, במיוחד בחודש האחרון לפני הבחינה) ובמקביל גם להקדיש זמן לבית הספר. חשוב שיהיה לכם לוח זמנים מסודר וחשוב שתתמידו ולא תוותרו לעצמכם!

כי למרות שפסיכומטרי בודק יכולת, הוא בודק לא פחות את הרגלי הלמידה שלכם. לכן אם תתמידו ותלמדו כמו שצריך, אתם תצליחו! אז תצמדו ללוח הזמנים שתסדרו לעצמכם, ותמשיכו לתרגל עד המבחן, בלי להתייאש.

תמצאו קורס טוב שיתאים לכם

 

כולם יודעים שללמוד לפסיכומטרי לבד בלי קורס או לפחות בלי הכוונה כלשהי זאת התאבדות. אבל מה שלא כולם יודעים, זה איך לבחור קורס טוב ואיכותי באמת מתוך מבחר הקורסים העצום שיש היום לכולם להציע. 

את כל מי ששאלתי שהצליח לעבור פסיכומטרי בציון גבוה מעל 700 ועשה קורס,למד דרך יואל גבע או דרך קידום. שאר הקורסים לרוב ברמה פחות נמוכה ואחוזי ההצלחה בהם פחות גבוהים.

ובעוד ששני המקומות שהזכרתי באמת מעולים, הבדלי המחירים בין יואל גבע וקידום הם משמעותיים (קידום הרבה יותר זול) אבל אני לא יכול להגיד שראיתי הבדלים מבחינת התוצאות בשני הקורסים, לכן אני אמליץ על קידום. תוכלו להשאיר כאן את הפרטים שלכם בשביל שיחזרו אליכם מקידום עם עוד פרטים על הקורס.

אם לא קורס, אז ערכת הכנה

 

אם קורס פחות מתאים לכם בגלל המחיר ואם אתם ממושמעים מספיק כדי ללמוד בלי מסגרת, אתם עדיין חייבים חומרים כדי ללמוד מהם, כי אני לא מכיר אף אחד שהצליח להוציא ציון גבוה בבחינה בלי ללמוד בכלל. 

גם כל מי שהצליח בבחינה בלי קורס, נעזר בחומרי לימוד כלשהם, כדי שיהיה לו ממה לתרגל. והרוב המוחלט של האנשים שאני מכיר שהצליחו בלי קורס, פעלו בעזרת ערכת ההכנה של מכון נעם. 

מדובר בערכת הכנה מיוחדת לפסיכומטרי ברמה הגבוהה ביותר שמכילה בדיוק את אותם התכנים שיהיו לכם בקורס, רק בלי המורה שילווה אתכם לאורך הדרך. בערכה תוכלו למצוא כמויות אדירות של חומר, וכמויות גדולות של מבחני סימולציה לדוגמא שכל כך חשוב שתתרגלו לפני הבחינה. 

לכן אם יש לכם משמעת עצמית, ואם אתם רוצים לחסוך כמויות אדירות של כסף, ערכת ההכנה הזו יכולה להיות הפיתרון המושלם בשבילכם.

לבוא בגישה הנכונה

 

עוד טיפ חשוב שחזר על עצמו מהרבה אנשים שהצליחו בפסיכומטרי לפני צבא, הוא שעל מנת להצליח בזמן התיכון או לפני הצבא, צריך לבוא בגישה הנכונה לבחינה.

צריך לבוא בגישה בוגרת ורצינית עד כמה שאפשר, ולא בגישה של ילדי תיכון. צריך להבין שעכשיו במשך כמה חודשים אתם הולכים לתת את כולכם ולהקדיש את מלוא הכוח וצומת הלב שיש לכם להפנמת ולמידת החומר לפסיכומטרי.

אם תבואו במנטאליות הרצינית הזו, תחלקו נכון את לוח הזמנים שלכם ותיעזרו בחומרי הלימוד הנכונים כלומר קורס איכותי או ערכת הכנה טובה, אין שום סיבה שלא תצליחו בפסיכומטרי גם בזמן התיכון!

 

נסכם

 

אז הגענו לסוף של הפוסט ואני מקווה שגם לסוף של הדילמה שלכם האם לגשת לפסיכומטרי לפני הצבא או לא. כמו שכבר אמרתי, ההחלטה האם לגשת או לא, תלויה לחלוטין בכם.

ובלי קשר, מה שלא יהיה, ומה שלא תחליטו לעשות בסופו של דבר, תזכרו שזה כנראה לטובה. מעבר לזה תזכרו גם שההחלטה האם לעשות פסיכומטרי עכשיו או אחרי הצבא היא אמנם חשובה, אבל ממש לא משנת חיים.

אז שיהיה בהצלחה בפסיכומטרי למי שיחליט לגשת עכשיו וגם למי שייגש בעתיד. ואם יש לכם עוד שאלות או התלבטויות, אז שתפו אותן בתגובות!