אם הגעתם לפוסט הזה, כנראה שחיפשתם מידע על ערכת הכנה לצו ראשון ובפרט על המבחנים הפסיכוטכניים או שפשוט הגעתם דרך פוסט אחר שכתבתי על המבחנים הפסיכוטכניים.

כך או כך, בפוסט הזה נענה אחת ולתמיד על השאלה האם ערכת הכנה לצו ראשון זה משהו חיוני בשביל להצליח במבחנים, מה היתרונות של שימוש בערכת הכנה כזו, ובאיזה ערכה כדאי להשתמש.

עדכון חשוב: כל הערכות שרשומות כאן ושאותן בדקתי עברו עדכון בהתאם למתכונת החדשה של מבחני הדפר בצו הראשון שיצאה לא מזמן ולכן כל מה שכתוב כאן רלוונטי גם למבחנים החדשים שעברו שינויים. 

קצרים בזמן?

הנה ערכת ההכנה המועדפת עלי לצו ראשון לשנת 2023:

 

ערכת הכנה לצו ראשון – כדאי או לא כדאי?

אם קראתם את הפוסט שכתבתי על המבחנים הפסיכוטכניים שמסביר עליהם לעומק, אתם כבר צריכים לדעת שאני בעד הכנה איכותית למבחני הצו ראשון בתשלום.

אמנם אפשר להצליח גם עם הכנה חינמית ואפילו בלי הכנה בכלל, אבל אם תשאלו אותי עדיין בהחלט כדאי לעשות הכנה בתשלום בגלל שלוש סיבות עיקריות:

 1. היום המון אנשים לוקחים ברצינות את המבחנים לצו הראשון ועושים אליהם הכנה, מה ששומר על רמה גבוהה יחסית של המבחנים. לכן מי שלא יתכונן בעזרת הכנה איכותית, פשוט יתן ייתרון למועמדים שכן יתכוננו ברצינות.
 2. החשיבות של הצו הראשון היא עצומה וכאן אני מסביר בדיוק למה. אבל אם אין לכם כוח לקרוא את הסיפור קורע הלב שלי, אסכם לכם את זה במשפט:

  הצו הראשון הולך להיות גורם משפיע ומשמעותי מאוד על איפה שאתם עומדים לשרת בשנתיים עד כמעט שלוש השנים הבאות מהחיים שלכם ולתפקיד שבו תשרתו יכולה להיות השפעה גדולה על מקום העבודה שלכם בעתיד ועל איכות החיים שלכם גם הרבה לאחר השחרור!
 3. קיימות הכנות לצו ראשון בתשלום שהן משמעותית טובות יותר מכל החומר החינמי שיש היום, כולל כל מיני הכנות שנותנים בבתי הספר. אסייג ואגיד שהלומדה של הצבא כן מספקת שאלות ברמה טובה שדומות לאלו שיהיו בצו הראשון, ולכן מי שמצליח לפתור את השאלות ברמה הגבוה ביותר, יכול לשקול לוותר על הכנה בתשלום.

אבל מה יותר טוב בהכנה לצו ראשון בתשלום מאשר הכנה בחינם?

אחרי המון שעות מחקר, ואחרי שגם הסברתי בפוסט הזה שלב אחרי שלב איך הייתי עושה הכנה חינמית, הגעתי למסקנה שהפערים בין החומרים שיש בחינם לעומת עבודה מול ערכת הכנה מסודרת הם עצומים!  בעוד שהמחיר לרכישת ערכת הכנה טובה לצו ראשון הוא מחיר סביר מאוד.

ובמקום סתם להמשיך לחפור לכם על זה בלי סוף, הנה טבלה שהכנתי שפשוט מסכמת בקצרה את כל היתרונות מול החסרונות של הכנה חינמית לצו ראשון לעומת הכנה טובה בתשלום.

מכאן, ההחלטה איך ללמוד לצו ראשון היא שלכם:

היתרונות של ערכת הכנה בתשלוםערכת הכנה בתשלוםהכנה חינמית
דיוק השאלות

בהכנה בתשלום, השאלות יהיו דומות מאוד למקור ואף ברמה יותר גבוה מעט כדי להכין אתכם הכי טוב שאפשר.

בהכנה חינמית, יהיו מעט מאוד שאלות שידמו את המקור. רוב השאלות יהיו ברמה חובבנית ורק אחוז קטן מהשאלות יהיו סבירות.
כמות החומר לתרגולבהכנה טובה בתשלום יש המון חומר. לא יחסרו לכם שאלות ואתם תמצאו תמיד מה לתרגל עד שתרגישו מוכנים.בהכנה חינמית, אין הרבה שאלות זמינות לתרגול. ולמרות שכתבתי פוסט מושקע שמסביר איך אפשר להתכונן בחינם, עדיין כמות השאלות הזמינות שיש לכם ברמה טובה היא מאוד נמוכה ורוב השאלות יהיו חובבניות מאוד.
מבחני סימולציה שלמיםבהכנה בתשלום שאני אמליץ עליה, תקבלו בין שלושה לחמישה מבחנים מלאים לחלוטין לתרגול. זה אחד החלקים הכי חשובים שיש בהכנה, שכן תרגול מבחנים שלמים שדומים למקור יפיג לחצים ברגע האמת ויתרגל את המוח שלכם להיות מוכן לדבר האמיתי.בהכנה חינמית, אין מבחני סימולציה שלמים ומדויקים במחשב כמו בהכנה בתשלום. יש כמה מבחנים לדוגמא שכתבתי עליהם, אבל הם לא מלאים ולא מדויקים כמו בהכנה בתשלום.
משוב מסודרבערכות הכנה שבתשלום, אתם תקבלו משוב מסודר על כל שאלה ועל כל פרק שתפתרו. בנוסף תקבלו הסבר על שיטות עבודה שכדאי לאמץ בכל פרק. זה יעזור לכם בטירוף כי תוכלו להפיק לקחים מכל טעות, ללמוד, להשתפר ולהבין בדיוק איפה אתם עומדים ואיך אתם אמורים לפתור דברים נכון.בהכנה לבד בחינם אין שום משוב. אתם תצטרכו לעשות משוב לעצמכם, וכמובן שהוא לא יהיה מדויק כמו המשוב שתקבלו בערכת הכנה מסודרת. לגבי טיפים איך לפתור שאלות נכון, תוכלו למצוא מידע בפוסט שכתבתי על הכנה בחינם לצו ראשון, אבל זה עדיין לא יהיה מפורט כמו בהכנה בתשלום.
תכנית עבודה מסודרתבהכנה בתשלום יש לכם תכנית עבודה ברורה ואתם יודעים מה לעשות ולפתור בכל יום נתון.בהכנה חינמית, הכנתי גם תכנית עבודה שאני ממליץ לעבוד איתה, אבל זה לא שווה ערך לסדר ולארגון ולכמות השאלות שיש בהכנה בתשלום.

איזה ערכת הכנה לצו ראשון כדאי לבחור?

נכון להיום, יש מגוון מאוד רחב של ערכות הכנה שונות לצו ראשון. אבל מהניסיון שלי ואחרי בדיקה שעשיתי מול מלשבים וחיילים ובדיקה אישית של ערכות שונות, מצאתי כי יש היום שלוש ערכות הכנה שלדעתי הן הכי טובות והכי רלוונטיות להכנה איכותית לצו ראשון.

 ערכת הכנה לצו ראשון – 3 ערכות מומלצות

לכל מי שאין כוח לקרוא את כל מה שכתבתי בהמשך הפוסט, אחרי בדיקה של המון ערכות הכנה לצו ראשון, הנה שלוש הערכות המועדפות עלי:

כל שלוש הערכות טובות, ולכל אחת מהן יתרונות משלה שעליהם אסביר בנפרד. אבל בסך הכל, בחירה בכל אחת מהערכות תביא אתכם מוכנים לצו הראשון.

ערכת ההכנה של מכון נועם לצו ראשון

מכון נועם הוא המכון הוותיק ביותר שהחל לעסוק בהכנות לצבא ובפרט בהכנה לצו הראשון והשם שלו עומד בפני עצמו.

הייתרון הכי גדול שלהם והסיבה שנכון להיום הערכה שלהם היא הערכה הכי איכותית בעיני זה שיש להם כוח עבודה גדול יחסית ולכן הם בעלי יכולת גבוהה לעדכן את השאלות שלהם ולהגיב לשינויים שקורים בבחינות בצבא מהר.

השאלות שלהן, שעברתי עליהן ממש לאחרונה מעודכנות, איכותיות וברמה גבוהה (לעיתים אף יותר מזו שתקבלו בצו הראשון, שזה דבר טוב). ומאחר והיום הצבא נוטה לעדכן ולהחליף את השאלות באופן תדיר, העובדה שמכון נועם מסוגלים להגיב ולעדכן את הערכה שלהם מהר זה ייתרון חשוב מאוד.

מעבר לזה, לא מזמן החלו להתווסף לערכה סרטוני הדרכה לפרקים השונים על חשיבה פסיכוטכנית, והסברים נוספים על אסטרטגיות וגישות פתרון שונות לכל מיני שאלות שיש בצו ראשון, מה שהיה חסר לי בערכה שלהם בעבר ומה שמאוד חשוב לאלה מכם שאוהבים ללמוד בעזרת סרטונים ורוצים להתעמק בנושאים השונים.

מכון נועם גם הוסיפו גם כמה דברים ייחודיים שלא ראיתי בשום ערכה אחרת, כמו קבוצת ווצאפ שנתמכת על ידי מדריכים ובה אפשר להתייעץ איתם ולשאול כל מיני שאלות (רק עבור הערכה של הצו הראשון), וכמו בחינת ההיכרות המקדימה שלהם שנותנת לכם וגם להם אינדיקציה על הרמה שלכם ובמה אתם הכי צריכים להתמקד לקראת המבחן.

ממשק הערכה עצמו מאוד אינטואיטיבי, נוח לשימוש ובעזרת המשוב המסודר שתקבלו לאחר פתירת השאלות, תוכלו לדעת איפה כדאי לכם להתמקד יותר ועל מה כדאי לחזור יותר.

גם מבחינת היקף השאלות והסימולציות אגב, מכון נועם מנצחים ואצלם תמצאו את הכמות הגדולה ביותר של שאלות.

אני חושב שהערכה הזאת מתאימה לכולם, ובפרט למי שרוצה לקבל את הערכה המעודכנת ביותר והדומה ביותר לדבר האמיתי, ולמי שרוצה מגוון כמה שיותר רחב של שאלות.

ולמי שעדיין מתלבט, הנה כמה תגובות של אנשים שהשתמשו בערכת ההכנה של מכון נועם היישר מהאתר שלהם:

אני ממליץ מאוד לרכוש כבר את הערכה המשולבת שלהם לצו הראשון וליום המאה ביחד, שכן יום המאה בדרך כלל מגיע כחודש אחרי הצו הראשון, אז עדיף כבר לחסוך כסף ולקנות את הערכה המשולבת במקום לשלם בנפרד על שתי הערכות שלהן.

אציין גם שבמכונים אחרים שאמליץ עליהם, ערכת ההכנה לצו הראשון ביחד עם יום המאה זולה יותר ורמת השאלות שם גם טובה מאוד.

לכן מי שהמחיר חשוב לו אבל רוצה ללכת בכל זאת עם הוותיקים ביותר ועם מי שכנראה יהיו הכי מעודכנים, יכול לקנות רק את ערכת ההכנה לצו הראשון של מכון נועם בלי יום המאה, או לרכוש ערכה אחרת מאחד מהמכונים האחרים שאמליץ עליהם שהם גם טובים מאוד.

ערכת ההכנה של מכוון לצו ראשון

מכוון הוא ארגון שמתמחה בהכנת בני נוער לצו הראשון, והם עוסקים בתחום הזה כבר שנים רבות.

ובעוד שבעבר הם היו נוהגים לעבוד בעיקר מול מוסדות, לא מזמן הם השיקו ערכת הכנה משלהם שאותה הם מאפשרים לרכוש גם לאנשים פרטיים.

לאחר שהם פנו אלי ואפשרו לי לבחון את הערכה שלהם, הופתעתי מאוד לטובה מהרמה של השאלות שלהם, מהממשק וממערכת ההפעלה עצמה שהם בנו.

חשוב גם לציין שלאחרונה מכוון הוסיפו לערכת ההכנה שלהם גם חלק עם שאלות שמכינות למבחנים הממוחשבים ביום המא"ה, ככה שעכשיו אם תרכשו את הערכה שלהם תקבלו במחיר אחד שתי הכנות לימי מיונים שונים.

לדעתי, אין הרבה ערכות הכנה היום שמצליחות לשמור על רף גבוה כמו שלהם ועל שאלות ברמה של הצו ראשון ויום המא"ה כמו שהם עושים.

במכוון, השאלות ללא ספק משקפות את הרמה של המבחנים והן אף ברמה גבוהה יותר מזו שתהיה לכם בצו הראשון וביום המא"ה שזה מעולה, כי ככה לא תהיו בהלם במבחן עצמו ותוכלו לתרגל משאלות איכותיות שעברו לפני כן בקרה ובדיקה.

יתר על כן, יש להם תכנית עבודה ייחודית עבור כל אחד ואחת מכם, בהתאם לערכה שאליה תירשמו ולמשך הזמן שיש לכם עד לצו הראשון שלכם. בעזרת התכנית שלהם אתם תדעו בדיוק מה לעשות בכל שלב ושלה ותהיה לכם מסגרת, מה שיחסוך לכם המון זמן ויתן לכם סדר. ואפילו אם נזכרתם בצו הראשון שלכם ברגע האחרון, תוכלו להירשם לתכנית הממוקדת שלהם שנועדה להכין אתכם לצו הראשון בשלושה ימים או ביום אחד בלבד! 

מעבר לכך, אני מאוד אוהב את העובדה שיש להם המון סרטוני וידאו מעמיקים וברמה גבוהה מאוד על חשיבה פסיכוטכנית, והסברים נוספים על אסטרטגיות וגישות פתרון שונות לכל מיני שאלות. ההסברים שלהם בסרטונים מועברים טוב ובצורה מקצועית ומעמיקה מאוד. ולכן מי שרוצה ללמוד ברצינות עם הערכה שלהם, יוכל לעשות זאת גם בעזרת הרבה תרגול, אבל גם בעזרת יישום ולמידה של שיטות עבודה נכונות ויעילות תוך כדי.

ובנוסף, הממשק שלהם נוח מאוד לשימוש וכולל המון תוספות מעולות כמו למשל מילים חדשות שצצות כל הזמן בעמוד הראשי עם הפירוש שלהן, מה שיעזור לכם ללמוד המון מילים שלא הכרתם ובכך לשפר את התוצאות שלכם בחלק של האנלוגיות המילוליות.

ולמי שעדיין לא הבין, מדובר באמת במקום מקצועי וטוב שיעשה הכל כדי שתגיעו מוכנים לצו הראשון בצורה הכי טובה שיש. הנה קצת תגובות מכאלה שכבר רכשו והשתמשו בערכה שלהם שמגבות את זה:

חשוב לי לציין, שלמרות שמחיר הערכה שלהם הוא מחיר טוב גם ככה, דרכי תוכלו לקבל הנחה עוד יותר גדולה על כל רכישה באתר שלהם עם שימוש בקופון Your-Army.

אני אישית מציע לרכוש את ההכנה שלהם לחודש, כדי לעבור קודם כל על כל השיעורים שלהם כמו שצריך ולהבין איך אתם אמורים לגשת לשאלות, לאחר מכן להתחיל בתרגול השאלות עצמן על זמן ולבסוף לגשת לסימולציות שמדמות את הדבר האמיתי.

אבל כמו שאמרתי קודם, יש להם תכנית עבודה מצוינת גם למי שנזכר קצת ברגע האחרון ועדיין רוצה להגיע מוכן למבחנים. לכן ניתן להסתפק אפילו בהכנה שלהם לשלושה ימים אם לומדים בהם כמו שצריך. לרכישת הערכה של מכוון ולמימוש קופון ההנחה Your-Army  לחצו כאן.

ערכת ההכנה של פזצט"א

ערכה נוספת שאני ממליץ עליה זאת ערכת ההכנה של פזט"א. פזצט"א זה מקום ששם לעצמו למטרה להעלות את הרף בכל מה שקשור להכנות לצבא, ומה שמייחד אותם ושמאוד אהבתי בהם, זה שההכנה לצו ראשון כוללת גם הדרכות חיות בזום עם מדריכים מקצועיים ובנוסף כוללת כבר בפנים גם הכנה ליום המאה, מה שיחסוך לכם כסף וזמן בהמשך בחיפוש אחרי ערכת הכנה ליום המא"ה

כלומר, לא רק שתקבלו מאגר שאלות רחב וגדול לתרגול כמו בערכות אחרות וסרטוני הדרכה מוקלטים, אלא תקבלו גם שתי הדרכות חיות בשבוע על הצו הראשון שבמהלכן תוכלו לשאול שאלות, ולקבל גם טיפים של ממש ממדריכים מקצועיים שיכווינו אתכם ויוכלו לעזור לכם באופן אישי, וגם תקבלו הכנה מקיפה ליום המא"ה והדרכה אחת בשבוע על יום המא"ה.

נכון להיום, זאת הערכה היחידה שמציעה סרטוני הדרכה בזום כחלק מהערכה שלהם שמשלבת גם הכנה ליום המאה שבשאר המקומות נמכרת בתור ערכה נפרדת, ובאופן מפתיע המחיר של הערכה נשאר הוגן ולא יקר יותר מערכות טובות אחרות (ועם שימוש בקופון ההנחה YourArmy המחיר יהיה אפילו עוד יותר טוב 🙂 ).

גם רמת השאלות שלהם טובה, ומזכירה מאוד את הרמה שיש בצו הראשון והם כמובן כל הזמן דואגים לשמור על השאלות שלהם מעודכנות בהתאם לשינויים בצו הראשון. סרטוני ההדרכה שלהם גם הם ברמה גבוהה, ויש אפילו אפשרת לראות סרטון אחד לדוגמא לפני שרוכשים את הערכה (תגללו קצת למטה ותראו את הסרטון).

הערכה עצמה גם בנויה בצורה מאוד מאורגנת ומסודרת, פרק אחרי פרק וכוללת בנוסף ארבע סימולציות מלאות על זמן של מבחנים שלמים שזה חשוב מאוד לדעתי וחיוני שיהיה בערכת הכנה טובה לצו ראשון. מבחינת כמות הדברים והתמיכה שאתם מקבלים ביחס למחיר, זאת הערכה המנצחת לדעתי.

אני חושב שהערכה שלהם מצוינת ומתאימה במיוחד למי שיודע שקשה לו עם מבחנים קצרים על זמן מהסוג של מבחני הדפ"ר שעליהם הסברתי כאן ולמי שרוצה הסברים טובים ומפורטים על כל חלק ואיך לגשת אליו בוידאו. כמובן שגם למי שקשה לו ללמוד לבד ורוצה תמיכה אמיתית ממדריכים בזמן הלימודים שלהם כדי לקבל הכוונה ועזרה, הערכה הזאת תפורה עליו.

ובקצרה: מה היתרונות של כל אחת מהערכות?

יתרונות בערכת ההכנה של מכון נועם:

 • בגלל שלמכון נועם כוח אדם גדול ויש קשר רציף מאוד עם המלשבים, הערכה מתעדכנת באופן קבוע ומהיר מאוד, מה שיעלה את הסיכויים לשאלות כמה שיותר דומות לאלה שיהיו לכם בצו הראשון.
 • יש להם מאגר שאלות גדול ומגוון(כ-900 שאלות) כולל 5 סימולציות מלאות לתרגול, ולכן למי שיודע שהוא צריך הרבה תרגול או שהוא רוצה לתרגל הרבה, זאת תהיה ערכה מתאימה.
 • לפי אנשים שהשתמשו בערכה, הדימיון בין השאלות בערכה למבחני הצו ראשון הוא גבוה מאוד. רמת השאלות לא נופלת מרמת השאלות במבחני הצו הראשון ולרוב אף גבוהה יותר, מה שמבטיח שתגיעו מוכנים.
 • בערכה יש מבחן היכרות שיעזור לכם להבין במה שאתם חזקים ובמה פחות, ככמה שתדעו בדיוק במה אתם צריכים להתמקד יותר לקראת המבחן.
 • בערכה יש משוב על השאלות שלכם והסברים וטיפים עם דרכים מעולות איך לגשת לכל שאלה. בעיני המשוב חשוב וזה מוסיף המון.
 • בערכה יש סרטוני וידאו והדרכה שמכסים נושיאים שונים וסוגי שאלות שונות שתחשפו אליהן. הסרטונים כוללים גם טיפים ודרכי חשיבה שיעזרו לכם לגשת לשאלות השונות בצורה הטובה ביותר. בנוסף יש גם קבצי הדרכה רבים כתובים.
 • יש אפשרות להירשם לקבוצת ווצאפ שבה אפשר לקבל מענה ממדריכים על שאלות שנתקעים בהן, טיפים כלליים טעויות נפוצות שיישלחו פעמיים בשבוע, ועוד.
 • למכון נועם יש ותק ויש כבר "שם" בכל מה שקשור להכנות בנושאים שונים בצבא. ויש סיבה לזה שיש להם מוניטין טוב כבר שנים. 
 • למכון נועם יש גם אפשרות להכנה לראיון האישי שניתן לקחת אותה כחלק מערכת ההכנה שלהם למבחני הדפ"ר כמו גם שיעורים פרטיים או בקבוצה לחיזוק למקרה שקשה לכם ללמוד לבד.

לערכת ההכנה של מכוון יש כמה יתרונות בולטים לדעתי:

 • השאלות שלהם מעולות וברמה גבוהה יותר מזו של הצו הראשון, שזה משהו שחסר בהרבה ערכות אחרות. מה שמבטיח שאם תיקחו את ההכנה הזו ברצינות, אתם תגיעו מוכנים.
 • היתרון השני והחשוב לא פחות זאת העובדה שלאחרונה הם שילבו בהכנה שלהם גם הכנה ליום המא"ה בלי לשנות את המחיר של הערכה. מה שיחסוך לכם המון זמן וכסף בהמשך אם תחליטו לבחור בערכה שלהם.
 • יש להם תכנית מצוינת שמתאימה גם ללמידה קצרה למי שהחליט שרוצה הכנה ברגע האחרון. כלומר, אפשר להגיע מוכנים ולהצליח גם בשלושה ימי הכנה ואפילו ביום אחד אינטנסיבי! 
 • השיעורים המוקלטים שהם מעבירים טובים והם יוכלו לעזור להרבה מכם לאמץ מהר ובקלות את החשיבה הפסיכוטכנית שכל כך שונה מהחשיבה בבית הספר.
 • הממשק שלהם פשוט ונוח ויש להם תוספת נחמדה בו שתעזור לכם ללמוד היטב מילים חדשות בעברית שלא תכירו ושעלולות להופיע במבחנים בצו ראשון.
 • יש להם תכנית עבודה מסודרת ומותאמת לכל סוג של ערכה שתבחרו של הדברים שעליכם לעשות בכל יום והשאלות שעליכם לפתור כדי להצליח בצו הראשון. זה ייתרון גדול כי זה מארגן את הלמידה שלכם ונותן לכם מסגרת.
 • בערכה יש משוב כללי שעוקב אחרי ההישגים שלכם ואחוזי ההצלחה שלכם שזאת תוספת טובה וחשובה מאוד.
 • למכוון יש גם אפשרות להכנה לראיון האישי שניתן לקחת אותה כחלק מערכת ההכנה שלהם למבחני הדפ"ר או בנפרד על ידי פנייה לווצאפ שלהם. 

יתרונות בערכת ההכנה של פזצט"א:

 • היתרון המהותי ביותר בערכה של פזט"א הוא ההדרכות החיות בזום עם מדריכים מקצועיים שכלולים בערכה.
 • היתרון השני והחשוב לא פחות זאת העובדה שהם שילבו בהכנה שלהם גם הכנה ליום המא"ה בלי לשנות כמעט את המחיר של הערכה. זה יחסוך לכם המון כסף וזמן בהמשך ויעלה את הסיכויים שלכם למצוא תפקיד טוב בצבא שיתאים לכם.  
 • הממשק שלהם בנוי טוב, הוא נוח ומאוד מודרני. הפרקים מסודרים היטב לפי הסדר ככה שברור לכם ממה להתחיל ואיפה לסיים. 
 • השאלות ברמה גבוהה, שזה מבחינתי הכי חשוב בכל ערכת הכנה טובה וזה הכרחי בשביל שתגיעו מוכנים לצו ראשון. 
 • השיעורים המוקלטים שהם מעבירים מאוד איכותיים והם יעזרו לכם להגיע מוכנים יותר לשאלות. השיעורים כוללים הסברים על סוגי השאלות השונות ומכילים הסברים איך לפתור את אותן השאלות. 
 • הערכה כוללת גם חלק שמסביר איך לגשת לראיון האישי, איזה דגשים חשוב שתדעו ועוד, בלי תוספת תשלום. (יש גם אפשרות לרכוש הכנה שכוללת סימולציה לראיון האישי, אבל זה משהו נפרד). 

כמו שאתם רואים, שלוש הערכות דומות מאוד מבחינת הרמה שלהן וקשה לי להגיד מי מהן יותר טובה. למכון נועם יש יותר ניסיון, ותק בתחום ומאגר שאלות גדול יותר (שסביר להניח שבכל רגע נתון יהיה הכי מעודכן) אבל במכוון ופזצט"א הערכה שלהם כוללת גם הכנה ליום המאה ביחד לצו הראשון באותו המחיר ולכן אתם מקבלים שתי הכנות במחיר של אחת. אבל הדבר שחשוב באמת קיים בשלוש הערכות, וזה שרמת השאלות עצמן בשלושתן היא גבוהה מאוד וכולם בסך הכל משתדלים להיות מעודכנים.

לכן, בסופו של דבר הבחירה באיזה ערכה לבחור היא שלכם בלבד כי שלוש הערכות מעולות. ומה שבאמת חשוב לי זה שתבינו שצריך לקחת את ההכנה לצו ראשון ברצינות ושצריך להתכונן ליום הזה כמו שצריך כדי באמת להגיע מוכנים ובשביל לפתוח לעצמכם כמה שיותר דלתות בצבא.

נסכם

בסופו של דבר, כל אחת משלוש הערכות הללו תעשה את העבודה ותכין אתכם טוב. לכן תוכלו לבחור בלב שלם בערכה המועדפת עליכם בהתאם למה שאתם מחפשים ומה שחשוב לכם יותר שיהיה בהכנה שלכם.

אני מקווה שהפוסט הזה עשה לכם קצת סדר בכל מה שקשור לנושא של ערכת הכנה לצו ראשון ואני מקווה שהבנתם את החשיבות העצומה שיש לערכת הכנה טובה על סיכויי ההצלחה שלכם בצו הראשון.

לצו הראשון השפעה גדולה מאוד על המשך השירות שלכם והעתיד שלכם בכלל ולכן מי שיחליט לקחת אותו ברצינות ולהתכונן אליו בצורה מקצועית, לא יתחרט על זה ויודה לעצמו על ההחלטה הזאת אחר כך.

אם יש לכם שאלות, כמו תמיד אתם מוזמנים לשאול אותן בתגובות ואני מאחל לכל קוראי הפוסט הזה הצלחה רבה בצו הראשון ובגיוס!