למצוא מתנה לגיוס לאדם קרוב יכולה להיות משימה לא פשוטה בכלל ואפילו מתישה. ולמרות שיש היום מבחר עצום של מתנות לגיוס שמופיעות בכל מיני אתרים, חלק מהמתנות שם לא רלוונטיות באמת ולדעתי, כל המבחר הזה רק מבלבל עוד יותר ומקשה על מציאת מתנה מתאימה באמת. אבל אחרי הפוסט הזה, אני מבטיח שיהיה לכם הרבה יותר קל לבחור מתנה למתגייס שמתאימה בשבילכם ובשביל האדם שאתם רוצים לפנק.

בפוסט הזה, נעשה קצת סדר בדברים ונסביר לכם איך לבחור מתנה לגיוס שתתאים בדיוק לאדם שאתם רוצים לתת לו מתנה. אנחנו ניתן המון רעיונות של מתנות לגיוס, נסביר איזה מתנות מתאימות למי, ונסביר איפה כדאי לקנות מה. חלק מהרעיונות כבר קיימים ברשת וחלק לא. אבל כאן, הכול יהיה מרוכז ומסודר וזה יקל עליכם ועל החיפוש שלכם ובתקווה יסיים אותו.

כי המטרה היא, שאחרי הפוסט הזה פשוט אין מצב שאתם תצאו בלי רעיון למתנה לגיוס. אז למרות שהפוסט ארוך, תקראו הכל עד הסוף ואני בטוח שסוף סוף יהיה לכם רעיון למתנה מעולה!

 ובלי עוד הקדמות, נתחיל: 

מי האדם שאתם נותנים לו מתנה לגיוס?

לפני שנעמיס אתכם ברשימת מתנות לגיוס, חשוב שתבינו בדיוק למי אתם מחפשים מתנה כדי להקל על מסע החיפושים שלכם.

בחירת מתנה טובה לגיוס, כזאת שבאמת ישתמשו בה או לפחות כזאת שתעשה למתגייס טוב על הלב תלויה בהמון גורמים. כמו למשל, האם מדובר במתגייס או במתגייסת? האם מדובר בבן שלכם, בבת הזוג שלכם או בחבר קרוב? האם הם מתגייסים לקרבי או לג'וב?  מה האופי של המתגייס ואיזה דברים הוא או היא אוהבים?

אחרי שתענו על כל השאלות האלה, יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור במתנה רלוונטית מבין כל המתנות לגיוס השונות שיש.

אז לפני שנמשיך, חשוב שתתייחסו לזה ותענו לפחות על חלק מהשאלות הבאות כדי לחסוך לעצמכם:

 • האם השירות שלהם יהיה קרבי, או ג'וב?
 • האם זה בן/ת זוג שלכם, או חבר/ה קרובים?
 • האם הם מעשנים במקרה? (כי אם כן, יש לכם מגוון גדול של מתנות מגניבות, ובצבא מעשנים הרבה)
 • האם הם אוהבים גדג'טים ורעיונות מקוריים ובאמת ישתמשו בהם? (כי אם כן, יש מלא רעיונות מגניבים למתנות מקוריות, פשוט לא תמיד אנשים ישתמשו בהם)
 • האם הם אנשים פרקטיים? כלומר יותר בקטע של מתנות שימושיות באמת? (וגם אם כן, נראה לכם איך להפוך את זה לאישי יותר ולא רק פרקטי)
 • האם הם רגישים? כלומר, יעדיפו מתנות קיטשיות יותר?
 • האם הם אוהבים מתנות חומריות? או שאולי הם יעדיפו מתנות מסוג אחר, כמו חוויה כיפית כלשהי לפני הגיוס?
 • מה הם כבר קנו לגיוס? ומה חסר להם?(אתם גם יכולים ממש לשאול אותם!)

אחרי שתענו על השאלות האלה, יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור במתנה מבין מגוון המתנות לגיוס השונות שיש. פשוט תיעזרו בתוכן העניינים כאן ותעברו לרשימת המתנות לגיוס שרלוונטית בשבילכם. אבל קחו בחשבון, שאם אתם מחפשים מתנה לבן או לבת זוג למשל, אז כדאי לכם לעבור על כל האפשרויות ולא רק על החלק של מתנות לבני הזוג.

אם לעומת זאת אתם מחפשים מתנה לחבר טוב, או לחברה טובה, החלק של המתנות לבני זוג כנראה יהיה פחות רלוונטי עבורכם.

אל תשכחו לכלול ברכה

ודבר אחרון שאני פשוט חייב לציין לפני שנרוץ על רשימת מתנות לגיוס הוא שחשוב שתזכרו שלא משנה איזה מתנה לגיוס אתם קונים, כדאי מאוד גם לכלול ברכה למתנה ולהפוך את זה לטיפה אישי יותר.

תוכלו גם לכלול משהו נחמד או מצחיק בברכה בהתאם למתנה שאתם מביאים. למשל, אם זה אוכל תוכלו לכתוב "כדי שיהיה לך שירות מתוק" ודברים בסגנון שנתייחס אליהם בהמשך הפוסט.

תוכן עניינים

מתנות פרקטיות לגיוס

מתנות מגניבות לגיוס(כל מיני גדג'טים)

מתנות בצורת חוויה

מתנות למעשנים

מתנות לבני זוג

רעיונות נוספים

מתנות פרקטיות לגיוס 

אם הגעתם למסקנה שהאדם שאתם רוצים לקנות לו מתנה, הוא אדם פרקטי או ששאלתם אותו והבנתם שזה מישהו שרוצה מתנה שימושית בצבא שהוא באמת ישתמש בה, יש לנו כמה רעיונות בשבילכם. חלקם מוכרים יותר, וחלקם פחות. אבל אם אתם בקטע של מתנות "מגניבות ומקוריות יותר" כדאי שתמשיכו הלאה.

מתנות פרקטיות ללוחמים

נתחיל כאן מכמה מתנות נפוצות לגיוס שבטח כבר חשבתם עליהן ונמשיך לעוד כמה רעיונות פחות נפוצים בהמשך. אז תקראו עד הסוף.

לדרמן

טוב אז לדרמן (או תכלס, כל סכין אחר) זאת מתנה קלאסית שאני בטוח שרובכם כבר שקלתם אותה וכנראה שאם אתם כאן, זאת לא מתנה שאתם באמת רוצים לקנות. אבל בכל זאת הרגשתי צורך לכתוב אותה כאן כי זאת באמת מתנה ממש פרקטית במיוחד ללוחמים.

הבעיה היא שלרוב זה משהו שאנשים ובמיוחד לוחמים כבר קונים לבד, ולכן זאת לא אפשרות רלוונטית. (וזה גם לא כזה זול בתור מתנה) אבל במידה ואתם יודעים שזה משהו שהמתגייס עדיין לא קנה והוא הולך להיות לוחם, תחסכו לעצמכם זמן ותקנו לו לדרמן טוב.

כמובן שניתן ומומלץ להוסיף טאצ' אישי למתנה ולהוסיף חריטה נחמדה כמו השם של המתגייס כדי שידעו שזה הלדרמן שלו אם יאבד, או כל משפט אחר שעולה לכם לראש.

שעון

עוד מתנה קלאסית שאני בטוח שחשבתם עליה כבר. וכמובן שאפשרות ברירת המחדל לשעון בצבא היא ג'י שוק. ושוב, כמו עם לדרמן, לרוב זה כבר משהו שהחייל יקנה לעצמו לבד אבל עדיין הרגשתי צורך לצייון את המובן מאליו.

כיסוי לשעון עם הדפסה

כיסוי לשעון לעומת זאת, עם הקדשה נחמדה זה משהו נחמד ושימושי ללוחמים וגם משהו עם טאצ' אישי, ככה שבכל פעם שהלוחם יסתכל על הכיסוי, הוא יזכור אתכם!

גרביים מיוחדות למסעות – לא נוצץ, אבל שימושי מאוד

ממבט ראשון זה אולי נשמע לכם כמו מתנה עלובה, אבל כל חייל לוחם ששאלתי אותו, אמר לי שגרביים איכותיות וטובות, זה הסוד לשירות כיף ולמעבר של מסעות קשים בשלום. ככה שאולי זאת לא מתנה "נוצצת" ממבט ראשון, אבל זה אחד מהדברים היותר פרקטיים שאפשר לקנות למישהו שמיועד ללוחמה ואחרי שבועיים בטירונות הוא יחזור וינשק לכם את הרגליים על המתנה הזאת.

כאן תוכלו למצוא גרביים מיוחדות למסעות.

פנס דינמו(פנס ללא צורך בסוללות)

פנס רגיל להרבה לוחמים יש, אבל פנס דינמו, שבעצם זה סוג של פנס שלא פועל על סוללות אלא במקום זה הוא פועל על אנרגיה מכאנית והזזה שלו, זאת מתנה מגניבה ודי שימושית.

אמנם אפשר להסתדר עם פנס רגיל ולהחליף סוללות, אבל במצב שנגמרו הסוללות, ואין ספייר, נחמד לדעת שיש עוד פנס שתוך 20 שניות אפשר להטעין אותו והוא יספיק לכם לכמה דקות טובות, במיוחד אם אתם בשטח.

כאן תוכלו למצוא פנס דינמו טוב.

ערכת שפצור

ידוע שלוחמים משפצרים בערך כל דבר אפשרי. ולמרות שלוחמים יקבלו לרוב כלים מסוימים לשפצור, ערכת שפצור איכותית בהחלט יכולה להיות תוספת נפלאה שתקל על החיים שלהם וזה משהו שהם בטוח ימצאו לו שימוש.

כאן תוכלו למצוא ערכת שפצור טובה.

פק"ל כיסים

ללוחמים, פק"ל כיסים יכול לעשות הרבה סדר בבלגן ולהקל טיפה על הארגון שלהם. פק"ל כיסים זה בעצם כמו נרתיק קטן שאפשר לשאת בו כמה דברים ביחד, כמו לדרמן, עטים פנס וכו'. לרוב ללוחמים ותיקים יש אחד כזה כי זה באמת נוח ופרקטי, אז תוכלו לחסוך להם את זה מראש ולקנות להם אחד איכותי כזה.

כאן תוכלו למצוא לפק"ל כיסים טוב. 

מתנות פרקטיות נוספות לג'וב וגם ללוחמים

SwissCard– ויקטורינוקס – כרטיס אולר שוויצרי – מומלץ אפילו אם יש לדרמן

תמונה להמחשה בלבד, זה נראה קצת שונה במציאות כי זאת חברה אחרת

מדובר בעצם על אולר שוויצרי בצורת כרטיס אשראי, שמכיל מגוון רחב של דברים בפנים כמו מספריים, פנס לד אדום, סט של ארבעה מברגים קטנים, זכוכית מגדלת, פינצטה(לא תאמינו כמה שזה יכול להיות שימושי), סיכה וסרגל. ועם אחריות לכל החיים.

זה מוצר ממש מגניב, שגם לוחמים ואפילו ג'ובניקים או תומכי לחימה שהם מכונאים ימצאו אותו מאוד פרקטי גם כי הוא לא תופס הרבה מקום בכלל, וגם כי הוא כולל הרבה מוצרים שימושיים בפנים. ואפילו אם יש כבר לדרמן, זה עדיין מוצר משלים מעולה.

כאן למשל תוכלו למצוא אחד כזה במחיר יחסית טוב.

מראה מגדילה נגד מים ואדים

בסך בהכול מדובר במתנה שימושית במיוחד בשטח, כשצריך להתגלח בלי מראה או אפילו כשיש תור במקלחות ואתם רוצים להתגלח עכשיו במקום לחכות. כמובן שזה לא משהו שאי אפשר להסתדר בלעדיו, אבל זה בהחלט יכול לשפר את איכות השירות של הלוחם, לפחות בטירונות ובשטח. יש המון אופציות שונות למראה כזאת, אז אם זה מה שתרצו לקנות, פשוט תגגלו "מראה מגדילה נגד מים ואדים" ותמצאו המון אפשרויות.

ערכת כיסויי אסלה

לכל הבנות (וגם הבנים) שיש להם בעיות היגיינה והם לא אוהבים לחלוק אסלה, המוצר הזה יהיה מאוד במקום!

הרבה יותר נעים ונוח להשתמש באסלה עם ערכה כזאת. אז אם אתם יודעים שמי שאתם קונים לו מתנה בקטע של היגיינה, הוא יעריך מתנה כזאת מאוד!

כאן תוכלו למצוא ערכה כזאת לרכישה.

ערכה מהודרת לצחצוח נעליים

אפילו שבצבא יש עמדות לניקוי נעליים, הרבה חיילים יעדיפו שתהיה להם ערכת צחצוח לנעליים משלהם, במיוחד בטירונות. הסיבה היא שזה חוסך זמן המתנה בתור לאנשים אחרים שמשתמשים בערכה של הצבא, ואם הערכה איכותית כמו למשל הערכה הזאת, התוצאות יהיו טובות יותר.

גיפט קארד לחנות גיוס

אם שום דבר מהמתנות שכאן לא נראית לכם אבל אתם מחפשים לקנות מתנה פרקטית לחבר או חברה טובים, פשוט תקנו להם גיפט קארד לחנות צבאית כלשהי בסכום שאתם רוצים ותנו להם לשבור את הראש?

ככה, הוא או היא יוכלו לבחור לעצמם את המתנה לבד או שיוכלו לחכות ולהשתמש בו גם אחרי הגיוס ואחרי שיבינו כבר איזה דברים חסרים להם לשירות נוח יותר!

תוכלו לגגל בגוגל "גיפט קארד לחנות גיוס" ולבחור לבד לאיזה חנות את רוצים לקנות להם את הכרטיס.

מגבת עם סקוטש(מגבת שהיא גם חצי חלוק)

האמת, שהתלבטתי האם לשים את זה תחת מתנות לגיוס שהן שימושיות או מתנות לגיוס לאוהבי גדג'טים ומתנות מגניבות, אבל בסופו של דבר החלטתי לשים את זה כאן.

מגבת עם סקוץ' זה בעצם מגבת רגילה לכל דבר שאפשר פשוט גם לחבר אותה ולהשתמש בה כמו חלוק.

זה אמנם ממש לא משהו מחייב ולי לא הייתה כזאת, אבל אנשים שאני מכיר טוענים שזה סופר נוח, גם לבנים וגם לבנות מאחר ובצבא המקלחות משותפות ופשוט הרבה יותר קל לצאת מהמקלחת עם מגבת שיושבת עליך כמו שצריך. יותר קל להתארגן ככה ולא לתפוס את המגבת שנופלת לכם כל שנייה, אז זה בהחלט משהו פרקטי!

כמובן שאפשר גם להוסיף הקדשה או משפט מצחיק על מגבת הסקוטש, כמו למשל: "אל תציצו!" או פשט לכתוב את השם שלהם עליה. כאן תוכלו למצוא מגבת כזאת.

מתנות לגיוס לאוהבי גדג'טים

עכשיו נעבור לקטגוריה של מתנות מגניבות לגיוס, שחלקן שימושיות יותר וחלקן פחות, אבל אלה בהחלט מתנות פחות טיפוסיות "וקלאסיות".

צמיד דוחה יתושים

כולם יודעים שיתושים בעצם חיים על חיילים ונהנים לזלול אותם כל הלילה. אז במקום להתקלח באל-תוש כל היום, יש פתרון ממש מגניב שהוא צמיד שלובשים על היד שבעצם כבר ספוג בחומר דוחה יתושים ככה שהוא יעשה את העבודה בשבילכם. לדעתי, זאת מתנה ממש מגניבה וגם יחסית שימושית שאפשר להביא לחבר או חברה טובים לגיוס.

כאן תוכלו למצוא צמיד כזה.

מאוורר קטן

בטירונות כנראה שזה יהיה פחות רלוונטי, אבל בשירות סדיר, במקומות בדרום שבהם אין מזגנים או שהם מקולקלים ולא עובדים טוב, מאוורר קטן יכול להיות פתרון טוב ומתנה מעולה שיודו לכם עליה מאוד.

אני זוכר שכשעשיתי קורס חובשים בצריפין(שהיום כבר נעשה בעיר הבה"דים איפה שיש מזגנים), המון לוחמים הביאו לעצמם מאוורר קטן מאחר ולא היו מזגנים והחום בלילה היה בלתי נסבל.

סכין גילוח בגודל כרטיס אשראי(לתמונה לחצו כאן)

אני לא יודע עד כמה הסכין עצמה איכותית, אבל בהנחה וכן, זאת מתנה מגניבה שחוסכת גם הרבה מקום. (רק תוודאו שאין לו מכונת גילוח!)

כאן מוכרים סכין כזו.

כרית צוואר עם כובע סליפי(או בלי) – לתמונה לחצו כאן

רוב החיילים והחיילות, הולכים לשרת רחוק מהבית ולחלק מהם מצפה נסיעה לא קצרה אחת לשבוע או אחת לכמה שבועות. לכן יהיה הרבה יותר נחמד לבלות נסיעה כזאת עם כרית צוואר שנועדה להקל עליכם בנסיעות ולתת לכם לישון בשקט. וגם אם הם לא ישתמשו בה בנסיעות לצבא, היא תשרת אותם בנסיעות לחו"ל.

סימנייה מגניבה לספר

אם אתם יודעים שהאדם שאתם מחפשים לו מתנה לגיוס אוהב לקרוא, סביר להניח שבשבתות לפחות הוא עומד לבלות קצת זמן עם ספר ביד. ואם זה המצב, תוכלו לקנות לו או לה סימנייה מגניבה כלשהי. פשוט תחפשו סימניות מעוצבות עד שתמצאו משהו רלוונטי.

הנה שתי דוגמאות שאולי יתאימו לכם:

 

מתנות לגיוס בצורת חוויה

אולי האדם שאתם רוצים לתת לו מתנה יעריך הרבה יותר חוויה אחרונה ועוצמתית כשלהי לפני הגיוס במקום ממתנה פיזית כמו שעון או אולר. לכן אם הגעתם למסקנה שזה המצב, הנה כמה רעיונות מגניבים:

 • נהג מרוצים ליום אחד
 • טיול בחו"ל לפני צבא
 • טיול טרקטורונים
 • טיול טרקטורונים מעופפים
 • טיול קיאקים
 • טיסה בכדור פורח
 • צניחה חופשית
 • ובערך כל דבר אחר שעולה לכם לראש!

אם אתם רוצים למצוא עוד רעיונות מהסוג הזה או שרוצים לארגן מתנה כזאת, הנה אתר שאפשר למצוא בו דברים מהסוג הזה.

מתנות לגיוס למעשנים

האדם שאתם רוצים לתת לו מתנה מעשן?

אמנם זה לא בריא, אבל במקרה שלכם זה מצוין כי בצבא הוא יעשן כנראה הרבה יותר וזה פותח לכם דלת למגוון רחב של מתנות מגניבות ושימושיות באותו הזמן.

הנה כמה רעיונות:

מצית usb:

מדובר במצית USB נטען שעובד כל עוד יש לו סוללה. זה טוב כי הוא יעבוד בכל מזג אוויר בלי שום בעיה. לכן רוח, קור, גשם ושלג לא יפריעו לו. כאן תוכלו למצוא מצית כזה.

מצית זיפו עם הקדשה או תמונה(כולל רעיונות להקדשה כאן!)

כל מי שמעשן ישמח לקבל מצית זיפו איכותית ועוד עם הקדשה חמודה. ובצבא, אם הוא מעשן הוא ללא ספק ישתמש בה!

כמה רעיונות לאיזו הקדשה לשים על מצית:

 • לבני זוג אפשר משהו כמו: "אל תשכח מי הדליקה אותך" או "הדלקת אותי " או " light up my life baby" או "come on baby light my fire"
 • לחברים טובים אפשר לכתוב משהו כמו " שיהיה שירות אש! " או " שתמיד תהיה אש" או משהו רגיל כמו " גיוס קל ומלא בהפסקות סיגריה" או "גיוס קל!" ולהוסיף למטה את הסמל של היחידה שאליה מתגייסים הם כמו באתר הזה.
 • תמונה של שניכם אם אתם בני זוג או חברים ממש טובים.

קייס לטבק עם רקמה והקדשה אישית

אם הם מגלגלים סיגריות לבד, ואפילו אם הם מעשנים עדיין מקופסא, סביר להניח שבצבא הם יעברו לקנות טבק ויגלגלו סיגריות לבד פשוט כי זה יותר זול. לכן, לקנות להם קייס יפה ונוח לטבק עם הקדשה אישית זאת מתנה מעולה. כאן מצאתי מקום טוב שנותן אפשרויות נחמדות.

רעיונות מה לכתוב:

 • "רק בריאות" (כי לעשן זה לא בריא, כן?)
 • "הגיע הזמן להפסקה!" (בצבא נותנים הרבה הפסקות סיגריה למי שמעשן ככה שמי ששירת ועישן, יבין.)
 • כל דבר אחר בנאלי כמו "גיוס קל", או "שירות נעים" וכו'.

מתנות לגיוס לבני זוג

לקנות מתנה לגיוס לבן או לבת הזוג זאת משימה אפילו קשה יותר מאשר סתם לקנות מתנה לחבר שמתגייס. הסיבה היא, שאנחנו גם רוצים לרגש אותם, גם רוצים לקנות להם מתנה שתזכיר אותנו, וגם רוצים שהמתנה תהיה שימושית באותו הזמן ושהם באמת יאהבו אותה.

זה לא פשוט בכלל, ורוב המתנות לגיוס לא יענו על כל הדרישות האלה וזה בסדר. פשוט תחשבו מה הכי יתאים לבן הזוג או לבת הזוג שלכם.

כאן למטה תקבלו כמה רעיונות טובים למתנות לגיוס שמתאימות לבני זוג, אבל קחו בחשבון שגם חלק מהמתנות שכתבתי למעלה יכולות להתאים!

מתנות לגיוס לחבר(בן זוג)

נתחיל מרשימת מתנות לגיוס שבנות יכולות לקנות לחבר שלהן. חלק מהמתנות פרקטיות יותר וחלק פחות. אבל בכולן ניסיתי לשלב גם קצת פאן אישי, כי מתנה מבן או מבת זוג צריכה לכלול גם קצת רגש?

מנעול – אבל עם טאץ' אישי!

כולם יודעים שמנעול בצבא, לפחות בהתחלה(והרבה פעמים גם בהמשך השירות) זה משהו פרקטי שכולם צריכים ושהרבה חיילים משתמשים בו. אבל מה יכול להיות מיוחד במנעול? מיד אסביר!

כשאני התגייסתי, חברה שלי קנתה לי לגיוס בתור מתנה מנעול איכותי עם קוד, אבל היא קבעה לי את הקוד מראש להיות לתאריך שבו נהיינו ביחד(16 בינואר, כלומר 1601).

אני באמת ממש התלהבתי מהמתנה, גם כי שימושית וגם כי היא חמודה בטירוף והזכירה לי אותה בכל פעם שהסתכלתי על המנעול. (וכמובן שגם היה לי קל לזכור את הקוד ככה).

למי שממש קיטשית: אפשר לקנות מנעול עם קוד בצורת לב, ולעשות את הקוד לתאריך שבו נהייתם ביחד, שיסמל את הקוד ללב שלכם ולאהבה שלכם.

בוקסר – אבל עם כיתוב מצחיק:

בוקסר עם כיתוב מצחיק לבן זוג יכולה להיות מתנה מעולה! הנה כמה בוקסרים עם רעיונות מגניבים שמצאתי.(תעברו שם בין התמונות, יש שלושה סוגים של בוקסרים כשאחד מהם תחת מתנות לגיוס).

ממתקים וחטיפים במארז מושקע

אין על קצת ממתקים וחטיפים כדי להמתיק את תחילת השירות. אמנם זה לא פרקטי כמו איזה לדרמן או שעון, אבל מדובר במתנה ממש חמודה. ותאמינו לי, בשעת הט"ש בטירונות אין כמו לאכול קצת ממתקים טעימים אחרי יום קשה ולפני שהולכים לישון. ככה שזאת מתנה שתמיד מעריכים!

כמובן שמיותר לציין שמתנה כזאת חייבת לבוא עם ברכה והקדשה שאומרת משהו כמו "בשביל שיהיה לך שירות מתוק".

עוגיות מזל סיניות

אם אתן יודעות להכין עוגיות ואוהבות בכללי לאפות, תוכלו לנסות להכין עוגיות מזל סיניות שכוללות בתוכן כל מיני פתקים חמודים. זה גם מתוק, טעים וכיף לפתוח פתק נחמד שמעלה חיוך בזמן הטירונות. הנה מתכון לעוגיות כאלה אם אתן רוצות לנסות.

מתנות לגיוס לחברה(בת זוג)

אז אחרי שעברנו על כמה רעיונות של מתנות שאפשר לקנות לחבר, בואו נעבור על כמה רעיונות נוספים למתנות לגיוס לבת הזוג:

ערכת טיפוח לאישה לצבא

ערכת טיפוח טובה לצבא או לבית אחרי שחברה שלכם חוזרת מהצבא, זאת מתנה שהרבה בנות יעריכו. תוכלו לקנות להן ערכה עם כל מיני סבונים וקרמים איכותיים. פשוט תחפשו כל מיני אפשרויות שונות באינטרנט או בקניון ליד הבית שלכם.

מראה קומפקטית משולבת בתאורת לד(לחצו כאן כדי לראות תמונה)

עוד רעיון למתנה חמודה לבת זוג. זה יתאים במיוחד אם אתם יודעים שחברה שלכם אוהבת להתאפר הרבה ולהשתמש במראה בכל מקום, ואז תוכל גם להעזר בה בצבא.

תכשיט יפה – עם הקדשה כמובן

כשמדובר על מתנה לבת הזוג, תמיד אפשר ללכת על משהו קלאסי כמו תכשיט, עם תמונה שלכם ביחד או איזשהו משפט חמוד שמאחל לה הצלחה בגיוס, או שאתה אוהב אותה או כל דבר אחר בסגנון.

מתנות לגיוס נוספות לבני זוג( מתאים לבנים ולבנות)

שק כביסה עם הקדשה מיוחדת(רעיונות להקדשות למטה)

גם שק כביסה, זאת מתנה מאוד שימושית בצבא מאחר ומאוד נוח לעבוד אתו ולשמור בו בגדים מלוכלכים בלי שיסריחו. אבל רק סל כביסה בלי איזה הקדשה מגניבה זה לא שווה, לכן המשפט הקלאסי שכותבים זה:

"ככל שהשק מתמלא הבית מתקרב"

אבל אפשר גם לשנות אותו למשהו כמו: "שק מלא זה טוב, סימן שהבית קרוב!"

ואם המתנה היא מההורים אפשר לכתוב משהו כזה: " 'שם הילד', הכביסה זה רק תירוץ, רוצים לראות אותך בבית! אוהבים אותך". או משהו בסגנון.

הדוגמאות נלקחו מהאתר הזה ויש שם כל מיני אפשרויות בחירה לשק כביסה.

מנוי לנטפליקס

למי שעדיין אין מנוי לנטפליקס, הצבא זה זמן טוב לעשות אחד, מאחר ואתם תמצאו את עצמכם עם המון זמן פנוי בנסיעות לבסיס ובשבתות בבסיס. כמובן שאולי בזמן הטירונות אתם בעיקר תשנו בזמן הזה, אבל בהמשך השירות, נטפליקס זאת אחלה דרך להעביר את הזמן!

אתם גם יכולים לקנות להם מנוי לשני מסכים, שתשתמשו בו גם!

ציפית לכרית או מצעים עם הקדשה מגניבה(כולל רעיונות כאן)

בהנחה ואתם יודעים שבני הזוג שלכם הולכים להביא כרית לצבא, תוכלו להביא להם ציפית לכרית עם הקדשה, ככה שתהיה להם ציפית במיוחד לצבא. ואם לא, תוכלו להביא להם מצעים חדשים עם הקדשה. אבל מה לכתוב בהקדשה?

הנה כמה רעיונות לציפית על כרית שמצאתי:

 • "תישן הרבה ושמור כוחות ביעילות, והשירות יחלוף בקלות."
 • "זה לא קל ואפילו די מבאס, אבל מה לעשות חייבים להתגייס!"

רעיונות להקדשה על מצעים:

"כן קצת עצוב להתגייס אולי, אבל לפחות קיבלת מצעים טובים עלי"

"שיהיה לך חם גם כשאני לא שם"

כמובן שאלה סתם כמה רעיונות שמצאתי שיפתחו לכם את הראש, ואפשר לכתוב גם דברים אחרים פשוטים יותר או מצחיקים יותר שתצליחו לחשוב עליהם לבד.

מגבת עם השם שלהם חרוט או עם הקדשה ייחודית(עדיף מגבת אנטי בקטריאלית או מגבת סקוץ')

מגבת איכותית או אפילו מגבת רגילה עם הקדשה מיוחדת או עם השם של בן או בת הזוג שלכם יכולה להיות מתנה מצוינת. עדיף כמובן מגבת איכותית אנטי בקטריאלית שיהיה להם כבר כיף להשתמש בה או מגבת סקוטצ' עם הקדשה אישית.

הנה כמה רעיונות להקדשה:

 • "עוטף אותך באהבה?"
 • "לא להציץ"
 • אפשר גם פשוט דברים רגילים כמו: "בהצלחה בגיוס"
 • למתגייסים לחייל הים: אפשר לכתוב משהו כמו "גיוס יבש" וכו'.
 • כמובן שאפשר גם פשוט לרקום את השם שלהם, זה תמיד עובד וכולם אוהבים את זה.

חם צוואר עם כיתוב אישי

בשמירות בלילה בנגב או בצפון באמת קר. אין אף אחד שיחמם את הלוחמים והלוחמות שלנו ואת בני הזוג שלכם, אז חם צוואר עם הקדשה אישית כמו למשל, "שיהיה לך חם גם כשאני לא שם" או כל דבר אחר שתחשבו עליו יכול להיות פתרון מעולה!

דסקית עם הקדשה

אם בן הזוג שלכם אוהב דברים קיטשיים ואוהב שרשראות, תוכלו לקנות לו או לה דסקית מיוחדת עם הקדשה אישית.

אמנם זה לא משהו שימושי מאוד, אבל זה חמוד וזה יזכיר להם אותכם כל הזמן.

רעיונות להקדשה לדיסקית תוכלו למצוא בחיפוש באינטרנט, כי יש הרבה אופציות שם.

מגן לפלאפון עם תמונה או הקדשה

אם במקרה הגיע הזמן להחליף מגן לפלאפון של חבר או חברה שלך, או אפילו אם המגן שלהם עכשיו לא חזק כל כך, תוכלו לקנות להם מגן טוב שיהיה להם לצבא עם תמונה שלכם, או עם הקדשה אישית.

זה גם יגן להם על הפלאפון וגם יזכיר להם אותכם!

ערב מושקע ביחד

ערב מושקע ביחד, עם ארוחה טובה, טיול במקום חדש או כל דבר אחר שעולה לכם לראש אף פעם לא מאכזב. לכן זאת גם יכולה להיות מתנה מעולה שאולי בני הזוג שלכם יעריכו אפילו יותר מכל מתנה פיזית אחרת!

מתנות קיטשיות אחרות לגיוס לבני זוג

אני חושב שזה סוג מתנות פחות מתאים לצבא, אבל אם אתם מהזוגות שאוהבים לתת מתנות "מרגשות" אחד לשני, תמיד תוכלו ללכת על רעיונות קלאסיים וקיטשיים ופשוט להוסיף הקדשה שקשורה לצבא.

למשל, תמונה שלכם ביחד ממסוגרת עם הקדשה שקשורה לצבא, ברכה ממש מושקעת ובערך כל דבר אחר שעולה לכם לראש שבסופו אתם מוסיפים משהו שקשור לגיוס.

עוד כמה רעיונות של מתנות למתגייס

אם הגעתם עד לחלק הזה כשאתם עדיין לא מרוצים משום רעין שעלה עד עכשיו למתנה גיוס, אולי תמצאו משהו שמתאים לכם כאן:

מחזיק מפתחות מגניב ורלוונטי (רעיונות למטה)

אם אחרי כל הרעיונות האלה עדיין לא מצאתם משהו מתאים, אולי מחזיק מפתחות קטן ומגניב יעשה את העבודה בשבילכם.

אמנם זאת לא מתנה "פרקטית" בדיוק, אבל יש מחזיקי מפתחות ממש מגניבים וזה יכול להעלות חיוך אצל מתגייס שאתם מחפשים לו מתנה.

תוכלו לחפש כל מיני אפשרויות באינטרנט, אבל הנה כמה רעיונות שאולי יחסכו לכם זמן:

 • מחזיק מפתחות לגיוס של מונוגרמה זה מחזיק מפתחות שעוצב במיוחד בתור מתנה לגיוס. לדעתי, הוא ממש מגניב, ומתאים להורים שרוצים לקנות משהו נחמד לילד שלהם אבל יכול להתאים גם לחברים.
 • מחזיק מפתחות בצורת לב, או חצי לב כשהחצי השני אצלכם(מתאים לבני זוג מן הסתם)
 • מחזיק מפתחות שאחד הוא לב, והשני מפתח ללב(גם מתאים לבני זוג) לחצו על הקישור לראות תמונה.
 • מחזיק מפתחות עם הקדשה וחריטה אישית בצורה של כל דבר אחרת שתרצו(למשל, פותחן בירה, אולר קטן, פנס קטן, USB וכל דבר אחר שנראה לכם מגניב) פשוט תוסיפו חריטה בסוף שקשורה לצבא.

משחק קופסה או משחק קלפים כלשהו

 עם כמה שזאת אולי נשמעת לכם אופציה מוזרה, משחק קופסא טוב יכול להיות פיתרון מצוין להעביר שעות מתות בזמן השירות הצבאי. לכן, זאת יכולה להיות מתנה נחמדה לגיוס שיודו לכם עליה אחר כך, בשעות השיעמום בבסיס בשירות הסדיר או בשבתות.

מארזים לגיוס

אמנם זה לא משהו שהייתי רץ לקנות ישר, לרוב כי זה פשוט יקר יחסית וחלק מהדברים שם כנראה לא יהיו שימושיים למתגייס או שפשוט כבר יהיה לו אותם.

אבל, אם אתם הורים שמחפשים מתנה לילד שלכם, זה דווקא יכול להיות פתרון טוב וזאת יכולה להיות דרך מעולה לעזור לו בקניית מכלול דברים שימושיים שחסרים לו לגיוס.

אם אתם רוצים להשקיע ולקנות ערכה למתגייס אני מציע לכם להכנס לכאן, לעבור על כמה אפשרויות וערכות שונות, להתייעץ עם האדם שמתגייס כדי לראות מה לדעתו הכי יתאים לו ויעזור לו ורק אז לרכוש ערכה כזאת כדי שתהיה באמת רלוונטית וכדי שהמתגייס ישתמש בכל הדברים שיש שם או לפחות ברובם.

נסכם

בסופו של דבר, יש המון אפשרויות למתנות שונות לגיוס ורובן הגדול כבר מאוד מוכר. לכן מה שבאמת חשוב מעבר למתנה עצמה, זה המחשבה והיכולת למצוא את המתנה שהכי מתאימה למתגייס. בנוסף, ההקדשה האישית שלכם, כלומר הכיתוב או התמונה שתבחרו לשים על המתנה לגיוס והברכה שתכתבו, הם מה שבאמת יעלה חיוך על מקבל המתנה וזה מה שהופך את המתנה שלכם לייחודית ושונה.

אני מאחל לכם הצלחה בבחירת מתנה מבין המבחר העצום של המתנות לגיוס השונות שיש, ומקווה שאחרי הפוסט הזה כבר בחרתם את המתנה שמתאימה לכם!