אם הגעתם לעמוד הזה, כנראה שקיבלתם לא מזמן זימון ליום בדיקות רפואיות במר"י (מכון רפואה ימי) לגדנ"ע צלילה. ואני למזלכם, הייתי אחד מהחובשים במר"י. כלומר אחד מאלה שבדקו אתכם והשפיעו על ההחלטה אם תהיו כשירים לגדנ"ע צלילה או לא.

לכן אני יודע בדיוק איך מתנהל היום הזה ויודע מה עליכם להביא ולהכין מראש כדי לסיים כמה שיותר מהר, וכדי להעלות את הסיכויים שלכם להתקבל לגדנ"ע צלילה.

לצערי, הרבה מועמדים מגיעים לבדיקות הרפואיות במר"י בלי שהכינו את כל הטפסים הרצויים. או שמגיעים עם טפסים ובדיקות לא נכונות עקב אתרים עם מידע מטעה. הגעה לא מוכנים עלולה לפגוע בהשתתפות שלכם בגדנ"ע, או לפחות לעכב אותה, וחבל!

כתבתי את העמוד הזה כדי שיהיה לכם מקור מידע אמין ומדויק שיסביר מה בדיוק עליכם להביא ומאיפה. מאחר ואני בעצמי עובד בתוך המערכת, בודק אתכם ויודע בוודאות מה אתם באמת צריכים ומה לא.

 אז מה להביא לבדיקות הרפואיות לגדנ"ע?

טפסים –

קודם כל והכי חשוב, עליכם להביא אתכם את כל הטפסים אודות הפרטים שלכם-

  1. טופס אישור הורים להשתתף בגדנ"ע- זה הטופס הכי חשוב, מאחר ובלעדיו אנחנו אפילו לא יכולים להתחיל לבדוק אתכם! חשוב לתת להורים למלא אותו ולא לשכוח אותו!!
  2. טופס תולדות משפחה- אין הרבה מה להרחיב, טופס שבו פרטים שיש למלא אודות המשפחה. חשוב מאוד לתת להורים למלא אותו ולא לשכוח להביא אותו אתכם. בלעדיו לא תקבלו אישור להשתתף בגדנ"ע!
  3. טופס רופא משפחה- טופס קצת יותר בעייתי. זה טופס שעליכם להדפיס ולתת לרופא המשפחה שלכם בקופת החולים שלכם. מה שאומר שעליכם לבקש מההורים לקבוע תור לרופא המשפחה על מנת שיראה את הטופס, ויחתום עליו. הרופא גם ממלא את ההיסטוריה הרפואית שלכם בטופס.  במידה והוא מעדיף להדפיס לכם אישור משלו במקום הטופס הקיים, זה גם מתקבל.

את כל הטפסים ניתן למצוא כבר ביחד מסודרים כאן, תחת "ערכת הרשמה לגדנ"עות צלילה". תורידו ותדפיסו את מה שיש בקישור, תוודאו ששלושת הטפסים שם ותמלאו אותם אתם וההורים ביחד! אל תגררו את זה ליום האחרון. חבל שלא תמשיכו לחוויה המדהימה  הזו של גדנ"ע צלילה בגלל כמה טפסים.

 בדיקות רפואיות:

איזה בדיקות בדיוק עליכם להביא-

 

  1. בדיקות א.ק.ג(ecg) –

 זו בדיקה שבודקת בעיות לבביות, ואני ממליץ לבקש מרופא המשפחה לבצע אותה ממש ביום שבו תגיעו כדי למלא את טופס ההיסטוריה הרפואית שלכם. ניתן גם לקבוע מראש ולהודיע לרופא שתבצעו בדיקת א.ק.ג.

  1. בדיקת ראייה-

מידי שנה לצערי כמות מכובדת של מלשב"ים נופלים עקב ראייה לא מספיק טובה, לאחר שביצעו כבר חצי מהבדיקות הרפואיות אצלנו והתייבשו בתורים ארוכים לחינם. המצב הזה יכול להימנע, אם תגיעו מוכנים.

בצו הזימון למר"י אמנם לא רשום להביא עמכם בדיקת ראייה, מאחר ולא כולם צריכים להביא את הבדיקה.

אבל, מי שלא עשה צו ראשון, או מי שלא קיבל ראייה 6 על 6 בשתי עיניו בבדיקה בצו הראשון, ייאלץ לבצע בדיקת ראייה אצלנו, אלא אם יגיע עם בדיקה מוכנה מהבית, ברפואה האזרחית.

בעזרת בדיקה תקינה מהאזרחות תחסכו את הבדיקה אצלנו. אך במידה ותוצאות הבדיקה לא יהיו מספיק גבוהות(ראייה 6 על 12 לפחות) בשביל שירות בשייטת 13, תחסכו לעצמכם כבר מראש את ההגעה המייגעת לבסיס חיפה בשביל שאר הבדיקות. מאחר וללא בדיקת ראייה תקינה, תיפסלו גם ככה.

 

  1. בדיקת נשיפה(בדיקת ספירומטריה, לא חובה)-

 ממש לא מחייב שתביאו את הבדיקה, מאחר ולא פשוט לקבוע אליה תור באזרחות. אבל, אם יש לכם קצת מזל, ומספיק קשרים, אתם יכולים לבצע אותה באזרחות בסביבה רגועה יותר, ולחסוך המתנה מייגעת בתור אצלנו.

בדיקות שלא צריך להביא

1.לחץ דם ודופק- רבים מהמועמדים נוטים להביא בדיקת לחץ דם ודופק, אך לשווא! הבדיקה לא קבילה מבחינתנו ועליכם יהיה בכל זאת לבצע אותה אצלנו. אז תחסכו לעצמכם זמן מיותר!

2.בדיקות דם- פשוט חבל! משום מה, יש אתרים שמטעים את המועמדים ורושמים שעליכם להביא בדיקות דם מוכנות. אנחנו לא צריכים שום בדיקות דם וחבל שתידקרו ביד סתם.

דברים נוספים וטיפים כללים-

 מה עוד להביא?

1. תעודת זהות

2.אוכל משלכם(למרות שתקבלו סנדוויץ', הוא לא טעים במיוחד ולא משביע)

3.מים(למרות שתקבלו, תמיד טוב שיש עוד)

4. כסף מזומן שיהיה עליכם- לעיתים נוצר מצב שלמועמדים לגדנ"ע צלילה נגמרו שוברי הנסיעה שהצבא העניק, והם ללא כסף. אנחנו לא יכולים להוציא לכם שוברי נסיעה חדשים. היחידים שיכולים הם ביתן חייל הים(שנמצאים בתל השומר, ליד תל אביב). לכן יהיה עליכם לבקש מהם החזרים כספיים בעתיד. בקיצור, אל תגיעו למצב שאתם בלי כסף לנסיעת חזור. לא נעים.

5. את הזימון ליום הזה יחד עם שוברי הנסיעה.

 אסכם ואומר שיום הבדיקות קליל בסך הכול ועובר מהר. בדרך כלל עד השעה 12 כבר תצאו חזרה לביתכם.

תישנו היטב בלילה שלפני יום הבדיקות ותצאו מוקדם, מאחר ובשמונה בבוקר היום כבר יתחיל!

במר"י לא מתעכבים ומתחילים את הבדיקות בזמן, לכן כל איחור יכול לפגוע בכם. אם אתם גרים מאוד רחוק, תשתדלו לא לאחר ביותר משעה.

אז ניפגש אחרי המיונים הראשוניים לגדנ"ע בביתן חייל הים.

בהצלחה!