איפה כדאי לקנות את הציוד שלכם לצבא זאת שאלה מעולה שעדיין לא יצא לי לראות אליה תשובה חד משמעית טובה ברשת. אבל אני הולך לשנות את זה אחת ולתמיד ולעשות סדר ככה שאחרי הפוסט הזה אני מבטיח שאתם תדעו בדיוק איפה לקנות את הציוד שלכם לצבא.

התשובה לאיפה כדאי לקנות את ציוד שלכם לצבא מורכבת, ותלויה בהמון דברים, כמו רשימת הציוד שאתם צריכים לקנות לצבא, התקציב שלכם, האופי שלכם, ועוד.

אם עדיין לא נסגרתם לגמרי על כל הציוד שאתם צריכים להביא לגיוס שלכם, בניתי כלי מיוחד שבונה רשימת ציוד לגיוס שמותאמת במיוחד לפי הצרכים שלכם, ככה שאני מבטיח שאחריו אתם תדעו בדיוק מה אתם צריכים להביא אתכם לגיוס ולצבא באופן כללי. הושקעו בכלי הזה המון שעות ואני בטוח שתפיקו ממנו המון.

אבל אם כבר נסגרתם בדיוק על הציוד שרלוונטי לכם ושאתם צריכים להביא אתכם, אז תמשיכו לקרוא.

איפה לקנות בגדים לצבא:

בגדים- זה הבסיס, ועל זה הצבא משלם!

נתחיל בדבר הכי בסיסי וחשוב שכל חייל באשר הוא חייב שיהיה לו, וזה בגדים. אף אחד לא יכול להתגייס בלי בגדים, ואתם בטח לא יוצאים מן הכלל. לכן תהיו חייבים לרכוש דברים בסיסיים כמו חולצות לצבא, בוקסרים, גרביים צבאיות, ועוד.

ובעוד שבעבר הייתם צריכים לרכוש ביגוד מכספכם האישי בדיוק כמו כל שאר הציוד לצבא, היום המצב שונה בזכות רפורמת הכוכבים שהופקה בשנים האחרונות. למי שעוד לא מכיר, מדובר בשיטה חדשה(ומעולה האמת) שהצבא הפיק, שבה הוא מממן חלק ניכר מהציוד שאותו אתם רוכשים, בדגש על הבגדים שאותם עליכם לקנות.

איך זה עובד?

כשבועיים לפני הגיוס תקבלו הודעת אסמס שבעזרתה תוכלו לממש את הזכאות ל"כוכבים"(שזה תכלס כסף שהצבא נותן לכם ככה סתם) שבעזרתו תוכלו לקנות ציוד בסיסי כמו בגדים בכמה רשתות מסוימות. לא אפרט כאן לעומק על השיטה, כי כבר יש עליה מידע שתוכלו למצוא כאן. ואם עדיין יישארו לכם שאלות, תוכלו למצוא את התשובות אליהן כאן.

איפה לקנות בגדים עם כרטיס הכוכבים?

בעיקרון, יש לכם כמה אופציות וכמה רשתות שתומכות בכרטיס הכוכבים. אבל, אחרי קצת מחקר בנושא, מצאתי שהאתר והחנות של טקטיקל זון, מציעים את המחירים הכי טובים לציוד לגיוס וגם תומכים בשיטת הכוכבים. ככה שבעזרתם, תוכלו לקנות את כל הציוד והבגדים שאתם צריכים לגיוס שלכם בעזרת כרטיס הכוכבים ובלי לצאת מהבית. 

איפה לקנות מוצרי היגיינה לצבא:

בעיקרון, התשובה לשאלה הזאת היא הפשוטה ביותר. פשוט תקנו את מוצרי ההיגיינה שלכם בדיוק איפה שהייתם קונים אותם עד עכשיו(או איפה שההורים שלכם קנו אותם) כלומר כנראה בסופר פארם.

התוספות היחידות שאמליץ עליהן ואציין כאן, הן תיק רחצה טוב, שזה מעין תיק שמאחסן את כל מוצרי ההיגיינה שלכם ואפשר לקחת אותו אתכם למקלחת ולתלות אותו שם(לדעתי זה נוח וזה חובה) ומגבת עם סקוטץ' שמתייבשת מהר (בקישור הזה ניתן לרכוש אותה גם בעזרת כרטיס הכוכבים!).

תיק רחצה

תיק רחצה טוב תוכלו למצוא בחנויות שמוכרות דברי צבא כמו ריקושט, שזו חנות מוכרת, אבל אם אתם רוצים לחסוך זמן על נסיעה מיותרת, אפשר גם להזמין תיק רחצה איכותי באינטרנט במחיר טוב, למשל באתר של טקטיקל זון, שהזכרתי קודם.

מגבת שמתייבשת מהר

כמו את תיק הרחצה, אפשר לקנות מגבת כזו בחנות כמו ריקושט, אבל אפשר גם להזמין באינטרנט, דרך האתר של טקטיקל זון במחיר מעולה ואפילו בעזרת כרטיס הכוכבים אם תרצו בכך.

אגב, אציין בסוגריים שאני מעולם לא קניתי מגבת כזו, גם כי אני לא בטוח שהיא באמת מתייבשת מהר כמו שאומרים, וגם כי אני חושב שאפשר פשוט להביא שתי מגבות אם תראו שמגבת אחת לא מתייבשת מספיק מהר במקום סתם להוציא כסף על מגבת מיוחדת. אבל אם אתם אוהבים להתפנק, לכו על זה.

איפה לקנות ציוד נוסף לצבא(שעון, אולר ועוד):

ציוד נוסף לצבא- כאן מגיע החלק הטריקי

בעבר, הייתי ממליץ על קניית ציוד נוסף לצבא באמזון, כי המחירים שם היו זולים יותר משמעותית. אבל היום, אין הבדל כזה גדול במחירים אחרי התשלום על המשלוח. בנוסף, כשקונים ציוד מחו"ל לא הכל מגיע תמיד עם אחריות ולכן את רוב הציוד למעט כמה דברים חריגים, אפשר לקנות גם בארץ במחיר טוב אם יודעים לאן ללכת. 

אתם יכול לקנות את כל הציוד הנלווה שלכם לצבא בחנות כמו "ריקושט", שזה נחמד אבל יש אלטרנטיבה הרבה יותר נוחה וזולה. 

האלטרנטיבה היא לקנות את הציוד הנוסף שלכם באינטרנט דרך האתר של יואו(Yoh), שזה אתר מיוחד שנוסד לפני כמה שנים כדי לספק אלטרנטיבה לחיילים וכדי לאפשר להם לקנות ציוד לצבא בזול. הייתרון העיקרי שלהם זאת העובדה שהם לא רשת ענקית כמו ריקושט, ולכן הם יכולים להרשות לעצמם להוריד את המחירים יותר מאחרים. 

בנוסף, הם ספק מורשה של הצבא ולכן כשאתם קונים מהם אתם מתנהלים מול גוף ישראלי ומול אתר שמנוהל בעברית. לכן בעיני, זאת האפשרות הכי טובה שלכם לקניית ציוד נוסף לצבא בזול, ועם שירות לקוחות טוב. 

זה הציוד לצבא שהייתי ממליץ לקנות באתר שלהם

הרשימה באמת לא גדולה, אבל עדיין תוכל לחסוך לכם ולהורים שלכם כמה מאות שקלים. על כל אחד מהמוצרים הללו פירטתי בפוסט אחר שאתם יכולים למצוא על ידי הקלקה על המוצר שמעניין אתכם ברשימה הזו. שם תקבלו מידע הרבה יותר מפורט, כמו סוגי השעונים הנפוצים שחיילים רוכשים, או איזה כלים הלדרמן שלכם חייב להכיל בשביל לשמש אתכם היטב בצבא ועוד. שם גם תמצאו עוד כמה לינקים לסוגים שונים של כל אחד מהמוצרים, למשל קישורים לסוגים שונים של שעונים שאפשר לרכוש בהתאם למה שאתם צריכים, ועוד.

ולמי שאין כוח לקרוא את כל המידע הנוסף שכתבתי, צירפתי בעמוד הזה גם קישור לרכישה ליד כל מוצר דרך יואו במחירים שהרבה יותר הגיוניים מאלה שתמצאו במקומות אחרים. אז חבל לצאת פראיירים ולשלם יותר כשאפשר לשלם פחות. פשוט תקנו את מה שאתם צריכים מהרשימה הזאת דרך יואו ותחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש וכסף.

איפה כדאי לקנות ציוד צבאי לצבא?(והאם כדאי בכלל?)

אל תמהרו לקנות ציוד נוסף לצבא!

באופן עקרוני, התשובה היא שלא כדאי לקנות ציוד כזה בכלל, בשום מקום. ציוד צבאי כשמו כן הוא, ציוד שהצבא אמור לספק. לכן בתחילת הדרך, אני בכלל לא ממליץ לקנות שום ציוד צבאי. בעתיד, כשכבר תסיימו את ההכשרה, תוכלו לקנות כל מיני תוספות וציוד צבאי נוסף שיכול להקל על החיים שלכם כמו כל מיני שבצורים, בננה לנשק, וציוד צבאי אחר נוסף שתמצאו למתאים.

ואם בכל זאת אתם מרגישים חייבים לקנות ציוד צבאי כלשהו כבר לפני הגיוס(כמו שרוכי גומי, מיתר צניחה ועוד) אז תעשו את זה בחנות כמו ריקושט או דרך האתר של יואו.

נסכם

היום בניגוד לפעם, יש הרבה יותר מבחר, והרבה יותר מקומות שמהם אפשר לקנות את הציוד שלכם לגיוס. שלא לדבר על זה שהצבא גם עוזר לכם ובעזרת התקציב שלו תוכלו גם לקנות חלק מהציוד. לכן חשוב שלפני שתרוצו לקנות את כל הציוד שלכם לגיוס בחנות הראשונה שאתם רואים, תעשו קצת חושבים עם עצמכם ותחליטו בדיוק מה אתם קונים איפה.

כמו תמיד, אתם מוזמנים לשאול שאלות,

ותהינו בשופניג!